آرزومندی: هیچ بازیکنی را خط نمی زنیم! / توان برد برابر لبنان را داریم
آرزومندی: هیچ بازیکنی را خط نمی زنیم! / توان برد برابر لبنان را داریم

تیم ملی نوجوانان ایران به منظور حضور در مرحله دوم رقابتهای غرب آسیا در اردو به سر می برد.علی آرزومندی سرمربی تیم ملی لبنان را حریف اصلی ایران در این رقابتها می داند و از تغییر احتمالی دو سه بازیکن در ترکیب اصلی خبر می دهد.

سرمربی تیم ملی درباره اردوی آماده سازی در تهران در گفت و گو با خبرگزاری البرز ورزشی گفت:” این چهارمین اردوی آمادگی تیم ملی است. پیش از این یک اردو در کیش و دو اردو در تهران برگزار کرده بودیم و در حال حاضر در اردوی چهارم ۲۳ بازیکن در حال ارزیابی هستند.”

علی آرزومندی درباره نحوه انتخاب بازیکنان جهت حضور در اردوها توضیح داد:” رقابتهای قهرمانی نوجوانان کشور در سه شهر برگزار شد. من، پویا تاجیک و صالح مخدومی مربیان تیم هرکدام به یک شهر رفتیم و بازی ها را از نزدیک تماشا کردیم و سپس به غیر از ۱۸ بازیکنی که در اردوی پیش از بازیهای غرب آسیا حضور داشتند، ۳۶ بازیکن دیگر را نیز جهت ارزیابی دعوت کردیم و بعد از آن در اردوی بعدی گروهی را کنار گذاشتیم و ۱۶ بازیکن جدید را به اردو آوردیم و در نهایت با ۲۶ بازیکن به اردوی کیش رفتیم. ”

وی درباره کنار گذاشتن بازیکنان و ورود بازیکنان جدید به اردوی تیم ملی گفت:” ما هیچ کس را خط نمی زنیم. چراکه هدف ارتقای بازیکنان است. کادر فنی گروهی از بازیکنان را کنار می گذارد تا آنها روی نقطه ضعف هایشان کار کنند تا در مراحل بعدی از این بازیکنان بهره ببریم.”

سرمربی تیم ملی درباره تاریخ اردوی بعدی گفت:” اردوی تهران تا جمعه ادامه دارد و سپس به دلیل امتحانات مدارس در دی ماه تنها دو اردوی دو روزه خواهیم داشت تا بازیکنان رها نشوند. پس از آن با ۱۸ بازیکن به بوشهر می رویم. در صدد آنیم که پیش از آغاز بازیهای غرب آسیا چند دیدار دوستانه با تیم ترکیه در استانبول داشته باشیم.”

وی درباره معیار انتخاب محل برگزاری اردوها گفت:” ما سعی می کنیم شهرهایی را انتخاب کنیم که امکانات آنها استاندارد باشد و بتوانند نیازهای اولیه ما مانند سالن تمرین، استخر، تغذیه و خوابگاه را فراهم کنند. این اتفاق دو حسن دارد. یکی آنکه تنوع در مکان اردوها بازیکنان را خسته نمی کند و دیگر آنکه با این کار بسکتبال را به استان ها می بریم و علاقه مندان بیشتری به این رشته جذب می شوند.”

آروزمندی در ادامه درباره حریف ایران در مرحله دوم رقابتهای نوجوانان غرب آسیا گفت:” حریف اصلی ما لبنان است. در بازیهای مرحله اول در تهران اتفاق هایی دست به دست هم داد تا ما مقابل این تیم ببازیم. اما به جبران آن باخت امیدواریم.” وی در ادامه افزود:” لبنانی ها یک بازیکن دارند که در لیگ نوجوانان فرانسه در تیم لیموژ بازی می کند و بازیکن بسیار خوبی است اما ما نیز توان برد آنها را داریم.”

سرمربی تیم ملی در انتها درباره نقش باشگاه ها گفت:” باشگاه ها نقش موثری در ارتقای بازیکنها دارند. فدارسیون تمام توانش را برای تیم های پایه به کار برده است و حالا نوبت باشگاه هاست که بازیکنان تیم های پایه را به منظور حضور در تیم ملی تقویت کنند. از نظر من بازیکنان کنونی نتیجه سالها تلاش و زحمت مربیان تیم های پایه هستند و باید از این مربیان کمال قدردانی را داشته باشیم.”

  • نویسنده : کیانا شادرو