آغاز مجدد لیگ برتر بسکتبال کشور/ شیمیدر صدر جدول را به پترو پس داد!
آغاز مجدد لیگ برتر بسکتبال کشور/ شیمیدر صدر جدول را به پترو پس داد!

شهرداری گرگان با بازی خوب بازیکن خارجی اش شیمیدر تهران را شکست داد.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، پس از دو هفته استراحت لیگ برتر بسکتبال ایران از عصر دیروز پیگیری شد و در حساسترین دیدار این هفته شیمیدر تهران با شکست برابر شهرداری گرگان صدر جدول را به پتروشیمی پس داد.
تیم شیمیدر تهران که در آخرین هفته با شکست پتروشیمی به صدر جدول رسیده بود، دیروز در گرگان مهمان این تیم بود. بازیکن خارجی شهرداری گرگان پری پتی با کسب ۳۰ امتیاز، ۱۴ ریباند، ۵ پاس گل و ۷ توپربایی نقش مهمی در پیروزی شاگردان کلاسنگیانی در این دیدار داشتند. در آنسوی میدان محمد جمشیدی نیز ۲۲ امتیاز و ۷ ریباند به دست آورد اما نتوانست مانع شکست تیمش شود. شهرداری گرگان در نهایت با نتیجه ۵۸ – ۶۹ مقابل شیمیدر به پیروزی رسید، تا این تیم تهرانی از صدر جدول به جایگاه دوم تنزل کند.

پتروشیمی بندرامام در خانه میزبان ذوب آهن اصفهان بود. شاگردان فرزاد کوهیان بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتند و در نیمه اول برتری را از آن خود کرده و حتی تا دقایق پایانی به یک امتیازی میزبان خود رسیدند اما در نهایت پتروشیمی با پیروزی ۷۶ – ۸۱ این بازی را به سود خود به پایان رساند و به صدر جدول بازگشت.

پالایش نفت آبادان این هفته کار دشواری برابر حریف قعر جدولی خود نداشت و به راحتی و با نتیجه ۴۹ – ۷۵ تیم پدافند رعد دزفول را از پیش رو برداشت.

همچنین تیم آویژصنعت پارسای مشهد میزبان نیروی زمینی تهران بود و در شرایطی که سربازها پیام کیانی و علیار نجفی را با توجه به پایان دوران خدمت سربازی از دست داده بودند، برابر میزبان خود با نتیجه ۶۹ – ۷۹ متحمل شکست شدند.

هفته شانزدهم لیگ برتر بسکتبال دوشنبه ۱۳ اسفندماه برگزار خواهد شد.