آقابیگ: برای نسل طلایی بسکتبال پشتوانه نساخته ایم
آقابیگ: برای نسل طلایی بسکتبال پشتوانه نساخته ایم

بسکتبال ایران به المپیک رسید، کار ارزشمندی است اما اعتقاد دارم که فدراسیون بسکتبال باید تیم جوانی را راهی بازیهای 2021 کند.

دکتر حسن میرزا آقابیگ کاپیتان سابق تیم ملی ایران در گفت و گو با البرز ورزشی با بیان این مطلب افزود: ما چه با تیم بزرگسالان روانه توکیو شویم چه با بازیکنان جوان در نتیجه فرق نخواهد کرد چون حرفی مقابل حریفان قدر المپیکی نخواهیم داشت اما حداقل حُسن کار این خواهد بود که بازیکنان جوان در یک میدان بزرگ به تجارب ارزشمندی دست پیدا خواهند کرد.

دکتر آقابیگ تاکید کرد البته پشت سر نسل طلایی کنونی بازیکنانی که طلایی باشند نساخته ایم ولی بی انصافی می دانم اگر بنویسیم اصلا بازیکن خوب نداریم، زمانی که من رئیس هیات تهران بودم بازیکنانی چون صمد نیکخواه و مهدی کامرانی و… را داشتیم که با تیم تهران به تونمنت روسیه رفتند وقتی بازگشتند با آگاهی و درک بالایی به بسکتبال پرداخته بودند، امروز اما بسکتبال استانها تعطیل است، مسابقات برگزار می شود اما چشم اندازی برای توسعه ندارد.

میرزا آقابیگ در پاسخ به پرسش ما که نسل طلایی المپیکی بسکتبال ما را در زمان کدام رئیس فدراسیون ساخته شده اند غضنفری یا مشحون گفت: این بازیکنان در دوران دکتر غضنفری پرورش یافته اند.

کاپیتان سابق تیم ملی درباره نیاز بسکتبال ایران به مربی خارجی گفت: برای تیم ملی بزرگسالان نه، اما برای جوانترها یک مربی خوب مثل نتاد می خواهیم هرچند نتاد در کار ترانسفر بازیکنان دست داشت ولی دانش خوبی در این زمینه دارد.

گفت و گو از: ج- دوستدار