آماتسو برایم توصیف نشدنی است
آماتسو برایم توصیف نشدنی است

مسیری که نیشیدا اعجوبه والیبال ژاپن طی کرده است، مسیری استثنایی بود، از دبیرستان آغاز کرد و خیلی زود به وی لیگ رسید، در سالن دانشگاه هیروشیما بدن سازی کرد و به بهار والیبال ژاپن یعنی لیگ برتر این کشور رسید.

او زمانی که در جی کت به مربیگری احمد مساجدی قرار گرفت در مسابقه ساکای بلیزر، وسط ست اول به میدان آمد و با ۱۵ ضربه و ۱۰ آبشار و معدل حمله ۷/۶۶ درصد خودی نشان داد روز بعد در مسابقه با جی تی به ترکیب اصلی اضافه شد و در نبردی شدید با کسب ۴/۲۶ امتیاز و معدل حمله ۴/۵۶ درخشید، تیمش شکست خورد اما او به قله آرزوهایش نزدیک شد.
نیشیدا نخستین بازی خود را در سن ۱۷ سالگی انجام و جوانترین پسر تاریخ وی لیگ شناخته شد، او می گوید: در اولین بازی آنقدر عصبی و هیجان زده شده بود که دچار حالت تهوع شده بود (!) در سال ۲۰۰۲ برای تیم ملی انتخاب شد، با این سن و سال کم در واقع موانعی را که بر سر راه یک جوان به وجود می آید واژگون کرد.


احمد سوماچی «نام احمد مساجدی» مربی ایرانی، در این باره می گوید: نیشیدا چند سالی منتظر فرصت بود ولی دستیابی به چنین شاهکاری توسط نیشیدای جوان، رویایی زیبا بود. این سایت ژاپنی در ادامه گزارش خود درباره احمد مساجدی می نویسد: مساجدی زمانی که ژنرال مشهور والیبال جهان خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی ایران بود، کنار این مربی بود و ایده های تیمسازی و روش های تمرینی از وی به ارث برد. احمد در سال ۲۰۱۵ مشاور شیمیزو و یا ناگیتا در تیم ملی ژاپن بود و شیمیزو اعتقاد دارد که مساجدی در آن زمان راهنمایی مفیدی را به من کرده بود که تا آن لحظه نشنیده بود.
همین نشریه به نقل از مدیر باشگاه جی کت می نویسد که نیشیدا را احمد به ما معرفی کرد و حالا هم از این بابت شرمنده نیست چرا که بازیکنی با کیفیت عالی مثل نیشیدا را به باشگاه ما آورده است.
آماتسو (احمد مساجدی)، پس از برافراشته ساختن پرچم عقاب سیاه این تیم را ترک کرد و آن زمان نیشیدا با اهدای هدیه از مساجدی تقدیر کرد.
او گفت: مربی ایرانی به من آموخت که چه کاری را باید انجام دهم، به من یاد داد حرکات اضافی را از بازی ام حذف کنم و نیز آموختم که در شرایط مختلف بازی کجا و چگونه ضرب بزنم و حالا من فکر می کنم تفکر و اندیشمندی آماتسو (مساجدی) را به ارث برده ام و باید قدردان وی باشم، درباره پست بازی وی که یک چپ دست بلند پرواز است، گفت: او قدرت پرش زیادی دارد و از نظر جسمانی نیز مناسب است لذا به همان اندازه که می تواند یک دریافت کننده موفق باشد، پیشنهاد می کنم در پشت خط بازی کند و طریقه ضربه زدن در مناطق زمین را به من آموزش داد. نیشیدا گفت: همه چیز عالی بود، هر بار که در تمرینات شرکت کردم، مهارت هایم را ارتقاء دادم. من از هیجانی که در والیبال وجود دارد، لذت می برم و در یک کلام بگویم آماتسو برای من غیر قابل توصیف بود.