ابراهیمی نیا: مسئولان باید از قایقرانی بیشتر حمایت کنند
ابراهیمی نیا: مسئولان باید از قایقرانی بیشتر حمایت کنند

پیشکسوت رشته قایقرانی در گفت و گو با خبرگزاری البرز ورزشی اظهار داشت: قایقرانی نیازمند حمایت بیشتر است.

مصطفی ابراهیمی گفت: در سال ۶۱ در رشته کانو فعالیت داشتم و در بیشتر رقابت های انتخابی تیم ملی هم شرکت می کردم. در آنزمان هدایت تیم ملی قایقرانی را یک مربی خارجی به نام مارک بر عهده داشت.

وی اضافه کرد: در سال ۶۸ بنده به دلیل مشغله کاری زیاد و با توجه به اینکه پیمانکاری خودروهای تصادفی پارکینگ های شهرستان نوشهر را بر عهده داشتم، از ادامه حضور در قایقرانی منصرف شدم. برادرم «محمد» هم پیش تر دروازه بان تیم شموشک نوشهر و پگاه گیلان بود.

ابراهیمی درباره وضعیت کنونی قایقرانی گفت: اوضاع قایقرانی رضایتبخش نیست، چون فدراسیون قایقرانی محتاج کمک بیشتر است.

ابراهیمی تصریح کرد: قایقرانان بیشتر ناچارند در دریاچه دهکده المپیک تهران، نوشهر و یا بندرعباس تمرینات آماده سازی خودشان را انجام بدهند که در زمستان آب دریاچه دهکده المپیک واقعا سرد می شود و یخ می بندد و در تابستان هم آنقدر گرم است که عرق از سر و روی آدم سرازیر می شود اما خب! چاره ای نیست و باید سوخت و ساخت، یا باید قایقرانی را کنار گذاشت یا اینکه با همین شرایط تمرین کرد.

پیشکسوت قایقرانی در پایان یادآور شد: مسوولان فدراسیون قایقرانی باید فکری برای حمایت از پاروزنان اعم از مرد و زن کنند تا با ایجاد دلگرمی آنها را امیدوار سازند تا انگیزه ای برای انجام تمریناتشان داشته باشند نه اینکه آنها را سرخورده کنند و باعث نزول ورزش قایقرانی شوند.