احمدوند: هزار سال پیش قهرمان آسیا بودیم
احمدوند: هزار سال پیش قهرمان آسیا بودیم

بازخورد انتخابات فدراسیون تنیس مثبت بوده و برخی کارشناسان مثل سعید احمدوند اعتقاد دارند که عزیزی رئیس جدید از مدیران کارکشته وزارت ورزش بوده و می تواند به این رشته سر و سامان بدهد.

مربی سابق تیم ملی تنیس در گفت و گو با البرز ورزشی با تایید مراتب فوق می گوید: من آقای عزیزی را به خوبی می شناسم و اعتقاد دارم ایشان می تواند فضایی تازه برای تنیس کشورمان ایجاد کند، تنیس به ایده های نو و افکار جدید نیازمند است و اگر تغییرات ساختاری در این رشته صورت بگیرد به حتم تحولی در تنیس روی می دهد داشتن لیگ منظم و مسابقات رده های سنی و برخی برنامه هایی که قبلا داشتیم اما حالا نداریم و فراموش شده اند و راه اندازی تورنمنت های معتبر ایده ها خیلی سختی نیستند فقط برنامه ریزی می خواهند.

احمدوند در واکنش به پرسش ما مبنی بر اینکه آیا می توانیم بازهم مدعی درجه یک تنیس آسیا باشیم می گوید: آن قضیه مال هزار سال (!) پیش است. آن زمان چند بازیکن معدود پول می گرفتند دور دنیا می رفتند و از هیچ تورنمنتی نمی گذشتند و تورنمنت بین المللی تهران یکی از هفت تورنمنت معتبر دنیا بود الکی عنوان کسب نمی کردیم، الان بهترین های تیم دنیا در آسیا هستند. ژاپن و هند در گروه یک دنیا بازی می کند و ۱۴ سال های چین بزرگسالان ما را شکست می دهند، آنها سالی چند میلیون دلار برای تنیس هزینه می کنند.

احمدوند درباره امکان همکاری اش با رئیس جدید می گوید: من به آقای عزیزی ارادت دارم، باشم یا نباشم تنیس باید متمول شود و اگر هم خواسته باشند در خدمتشان خواهم بود.

گفت و گو از: عباس اسماعیلی