احمدی: بازیکن تیم ملی تعریف دارد
احمدی: بازیکن تیم ملی تعریف دارد

فدراسیون والیبال برای ایجاد رقابت بین تیم های سوپرلیگی بانوان اقدام به سهمیه بندی بازیکنان ملی کرده است و بر اساس این ایده اسامی 43 بازیکن بزرگسال و 29 بازیکن امید را اعلام کرده است تا تیمهای علاقه مند بتوانند به طور مثال پنج بازیکن بزرگسال و دو یار امیدوار را در اختیار بگیرند.

نفس این اقدام سازنده است و مانع از تجمع بازیکنان تراز اول در یک تیم می شود اتفاقی که پارسال برای تیم سایپا به وجود آمده بود ولی بازیکن تیم ملی باید تعریف داشته باشد، بازیکنانی چون مهدیه خواجه طلایی، نیلوفر ابراهیمی، زینب گیوه، فرنوش شیخی و سارا اخلاقی چند سالی است که دیگر عضو تیم ملی نیستند اما در فهرست قرار گرفته اند.

اورانوس احمدی مربی بین المللی به البرز ورزشی می گوید: بازیکنان تیم ملی ۱۲ نفرند که در آخرین مسابقه قهرمانی آسیا شرکت کرده اند، فردی که مثلا دو سال پیش ملی پوش بود الان دیگر تیم ملی نیست، فدراسیون می تواند برای مثلا یک دریافت کننده – یک سرعتی و یک قطر پاسور مجوز صادر کند، وگرنه همان پنج سهمیه ملی هم برای قهرمانی یک تیم کفایت می کند.

سرمربی تیم اکسون اضافه می کند: باید استفاده از بازیکنان امید حداقل دونفر در ترکیب اصلی الزامی شود، چرا که برخی از مربیان ترجیح می دهند با مهره های ۶۰ میلیونی مسابقات را پیش ببرند، این را در شرایطی می گویم که شاید کل بودجه برخی تیم ها به اندازه دستمزد دو بازیکن ملی نباشد ولی مقررات باید اجرا شود و تلاش بر این باشد که شرایط یکسانی را در اختیار همه بگذارند.

مربی بین المللی والیبال می گوید: یکی از خواسته های ما مربیان است که حمایت ها و تبلیغات معطوف به یکی دو مربی خاص نباشد این گلایه را از هیات تهران کرده ام که درست در اختیار یکی از مربیان تهرانی است و از بقیه پشتیبانی نمی شود. انعکاس فعالیت های تیم ها در لیگ برتر و حتی لیگ یک و توجه رسانه ها به این قضایا می تواند سرمایه گذاران را تشویق به تداوم حضور در والیبال بانوان سازد.