ارتش سرخ همچنان دست نیافتنی
ارتش سرخ همچنان دست نیافتنی

پیروزی در زمین پیکان، جدیدترین تیری بود که از چله کمان پرسپولیس رها شد تا سرخ پوشان دست نیافتنی شوند و یک گام دیگر به پوکر نزدیک شوند.

پرسپولیس مدل پسا کرونا هر چند که با روزهای خوبش فاصله دارد و این امری طبیعی برای سرخ پوشان و دیگر تیم‌ها بشمار می رود، اما آنچه که در این دیدار بیش از هر چیز دیگر نمود عینی داشت عطش یاران یحیی گل محمدی برای رسیدن به سه پوئن حساس این مصاف بود.
از ولع پرسپولیس برای ساقط کردن اندیشه های عبدالله ویسی و برتری بر حریف که بگذریم، باید به اشتیاق مهدی عبدی مهاجم جوان و آتیه دار اشاره کنیم که نشان داد گلزن جدیدی در کنار علی علیپور در حال بالندگی است.


عبدی که در نقش بازيکن جایگزین به میدان آمد، از همان ابتدا برای کمربند دفاعی پیکان خط و نشان کشید و دو گل از سه گل را بنام خود نوشت.
این را باید مدنظر داشت که تیم میزبان در وقت دوم در پرتو دوندگی بی امان هافبکها به سرکردگی سعید واسعی نمایش قابل قبولی ارائه داد اما فاصله عمیق میان خطوط میانی و دفاعی و اشتباهات فاحش و بی تجربگی مدافعان پیکان ، کفه ترازو را بسود قرمزها سنگین تر کرد.
در واقع باید اذعان کرد پرسپولیس مزد تجربه خود را گرفت و پیکان به شکنندگی خود باخت اما این مهم را نباید از نظر دور داشت که مثل دوران پیش از کرونا ، نشان داد که تفکر بردن در نزد یاران گل محمدی غالب است.
میل شدید به خواسته باعث شده که پرسپولیس بتواند سه بار متولی گلیم خود را تا مرز قهرمانی بیرون بکشد و حالا برای رسیدن به پوکر به آب و آتش بزند.
هر چند که وقفه اخیر در روند حرکتی تیم‌ها از جمله پرسپولیس خدشه ایجاد کرده و مصدومان بسیاری را روی دست مربیان گذاشته است.


سرخ ها در مصاف بعدی از شهرداری بوشهر دیگر تیم پایین نشين میزبانی می کنند و اگر به همین سیاق، انرژیک نشان دهد یک برد دیگر را باید متصور بود.
تحقق این آمال یعنی اینکه بقیه مدعیان اصلا کورسوی امیدی نداشته باشند و تنها باید برای کسب سهمیه لیگ باشگاههای آسیا عرق جبین بریزند.
از این گذشته، شکست تراکتور در زمین خود مقابل نساجی و برتری شهرخودرو برابر ذوبی ها از دیگر حوادث مهم روز ۲۲ بود.
می رسیم به دو بازی حساس دوشنبه شب که برای دیگر مدعیان ارزشمند می نماید. سپاهان از گل گهر و استقلال از سایپا پذیرایی می کنند که پوئن های آن برای امیر قلعه نویی و فرهاد مجیدی قیمتی است. ضمن اینکه هر دو تیم میهمان برای رهایی از منطقه خطر، بیکار نخواهند نشست.
اما اگر تیر سپاهان و استقلال به هدف نخورد معادلات و فرضیه ها برای مدعیان کم رنگ تر از همیشه خواهد شد و نگاهها به سمت و سوی قرمزها معطوف خواهد شد.

  • نویسنده : رضا میرزاییان