عملکرد تیم استقلال در بازی با العین امارات چند وجه داشت؟ اینکه یک نیمه خوب بازی کرد و در نیمه ی بعدی برنامه ی پیش برنده ای نداشت.

خبرگزاری البرز ورزشی/همانطوری که بارها نوشتیم بازخورد شکست و پیروزی استقلال هم مانند پرسپولیس در جامعه ورزش دوستان بازتاب خاص خودش را دارد و با اینکه هنوز کار استقلال در لیگ قهرمانان آسیا تمام نشده و به قول معروف بازی ادامه دارد اما بد نیست که نگاهی به نقطه نظرهای کارشناسان فوتبال داشته باشیم تا شاید دستمایه ای برای بهتر ظاهر شدن تیم پر طرفدار تهرانی باشد.
* مهدی فنونی زاده: استقلال خسته بود
بازی خوبی بود، با توجه به اینکه استقلال میزبان بودو تماشاگران زیادی به ورزشگاه آمده بودند. استقلال سعی کرد که به نتیجه دلخواه برسد. در نیمه اول بی برنامه و نا هماهنگ بود ولی در نیمه دوم بازی بهتر شد. اگر کمی هافبک های تیم از خود گذشتگی نشان می دادند و به کار تیمی بیشتر توجه می کردند نتیجه خوبی به دست می آمد. استقلال بعد از گل نباید به عقب بر می گشت و باید با دو مهاجم حمله می کرد تا نتیجه را با برد تمام کند. فکر کنم در زمین العین این تیم را می شود شکست داد، برد به شرط اینکه خونسردی و تاکتیکی که در ایران ارایه داد را پیاده کنند. در این بازی استقلال خسته بود.
* فرشاد فلاحت زاده: هنوز فرصت داریم
بازی خوبی بود و استقلال بازی را در دست داشت. نیمه اول بی برنامه بودند اما در نیمه دوم خوب دیده شدند و تیم به هماهنگی رسید. استقلال زمانی که به گل رسید تاکتیک تیمی اش را عوض کرد و عقب کشید. همین باعث شد که تیم العین فشار خود را زیاد کند که در نهایت توانست گل مساوی را بزند. هنوز فرصت است اما شرایط جدول سخت شد، چون در زمین حریفان باید به میدان رفت.
* سیروس دین محمدی: نباید عقب نشینی کرد
در نیمه اول به طور کلی شاهد بازی خوبی بودیم و در وقت اول چندین فرصت از دست رفت، اما نیمه دوم استقلال روانتر کار کرد.
زمانی که استقلال به گل رسید خیلی زود عقب کشید و فشار تیم العین ۰ زیاد شد تا استقلال را خسته کند ذر نتیجه موجب دریافت گل مساوی برای العین شد.
برای صعود کار سخت شده است، چون با پیشرفت تیم های آسیایی و داشتن امکانات مواجه هستیم. در گذشته نام استقلال لرزه به جان تیم های آسیایی می انداخت اما اکنون شرایط فرق کرده است. در حال حاضر با نتایجی که به دست آمده هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.
عبدالعلی چنگیز: روش فعلی جواب نمی دهد
نا هماهنگی بین دفاع و هافبک باعث شد که استقلال نتواند برتری را حفظ کند تا گل مساوی را دریافت کند. در بازی اول هم که مقابل الدحیل سه گل دریافت کردند همین اشکال و ناهماهنگی وجود داشت. امروزه در فوتبال روز دنیا وقتی که تیمی حمله می کند باید هماهنگی و پوشش بین هافبک و دفاع با هماهنگی کامل انجام شود تا در ضد حمله غافلگیر نشود، اما در استقلال اینطور نیست همین نکته دلیل نتایج ضعیف این تیم شده است. تا زمانی که استقلال این نقطه ضعف را برطرف نکند نمی تواند به نتایج ایده آل دست یابد. برای صعود روش فعلی جواب نخواهد داد.

  • نویسنده : طوفان روشن