اسماعیلی : الگوی من امید نوروزی است
اسماعیلی : الگوی من امید نوروزی است

جمال اسماعیلی قهرمان وزن 82 کیلوی تیم ملی کشتی فرنگی طی مصاحبه ای با خبرنگار البرز ورزشی گفت: من ورزش را از سن ۸ سالگی با ژیمناستیک شروع کردم و از ۱۴ سالگی به کشتی روی آوردم.

کشتی را از سال ۱۳۸۳ زیر نظر آقای مظاهر غلامی ،علی برخور ، رجب احمدی در باشگاه ستاری شروع کردم و مشوقم برادرم احمد اسماعیلی بود.

اولین مسابقه ای که رفتم در شهرستان اسلامشهر بود من در آنجا مدال نقره کسب کردم.

در سن جوانان که بودم آرزو داشتم با جردن باروز کشتی بگیرم جردن باروز طرفدار زیادی در سراسر جهان دارد از جمله ایران و برد مقابل این کشتی گیر شیرین است خیلی دوست با سعید عبدولی کشتی بگیرم امیدوارم هر کسی که بیشتر زحمت کشیده برنده شود..

شخصا از کشتی گیران خارجی حاجی مراد گاتسالوف و از ایران هم امید نوروزی را دوست دارم یعنی یکجور هایی الگوی ورزشی من هستند. درضمن مهدی علیاری را بخاطر روح بزرگ پهلوانی و منش بزرگی که دارد همواره بعنوان یک برادر بزرگتر دوستش دارم

شغل شما چیست؟ هنوز شغلی ندارم به عبارتی ورزشکار حرفه‎ای مدال‎آور بیکار زیاد است و این پسنده جامعه ورزشی نیست.

این روزها بخاطر ویروس کرونا متاسفانه در این روزها با چند تن از دوستانم در یک باشگاه خصوصی مشغول تمرین هستم تا خودم را آماده نگه دارم چون تمام باشگاه های تهران بسته است امسال قرار بود در یک تورنمنت شرکت کنم که متاسفانه آن هم بخاطر کرونا عقب افتاد در آخر امیدوارم هرچه زودتر از شر این ویروس خلاص شویم تا دوباره تمرینات کشتی را شروع کنیم.

اسماعیلی در ادامه گفت خیلی خوشحال هستم که تغییر در هیات کشتی اسلامشهر افتاده از زمانی که آقای ایوب علایی آمده مدام در حال برنامه ریزی برای کشتی شهر ما هستند .تا ما جوانان بتوانیم در سطح ملی و شکوفایی این رشته ورزشی موفق عمل کنیم.

نظر شما راجب چرخه انتخابی چیست؟

با اعلام چرخه انتخابی های تیم های ملی انگیزه جوانانی مثل من چند برابر شده چون در گذشته با قوانین مختلف نفر برتر اوزان تیم های ملی را انتخاب می کردند که این کار باعث دلسردی نفرات دوم و سوم می شد ولی قانون جدیدی که آقای دبیر وضع کرده خیلی عالی است امیدوارم مثل فدراسیون های قبلی به فراموشی سپرده نشود تا این چرخه قانونمند شود.

صحبت پایانی شما؟

از آقای ایوب علایی رئیس هیات اسلامشهر بابت حمایت هایی که از من کردند تشکر می کنم و همچنین از بردارم احمد اسماعیلی و پسرعموی عزیزم محمد بزرگر؛ این عزیزجان ویژه ترین افراد زندگی من هستند.
مصاحبه از: مهدی دهقان