اصغر فیض آبادی را دریابید
اصغر فیض آبادی را دریابید

در حالی که هر روز اخبار ناگواری از اوضاع و احوال خبرنگاران و روزنامه نگاران به گوش می رسد، بیماری اصغر فیض آبادی خبرنگار قدیمی حوزه فوتبال که هم اینک در بیمارستان بستری است، دردناک تر از همه است تا جایی که دختر ایشان از اهالی مرتبط با این رشته و دیگر مسوولان درخواست استمداد کرده است. واقعا چه مرجعی حامی روزنامه نگاران است؟

دختران آقای اصغر فیض آبادی، خبرنگار پیشکسوت حوزه ورزش، متنی را برای باشگاه روزنامه نگاران ارسال کردند و از وزارت ارشاد، وزارت ورزش، معاونت مطبوعاتی و البته همکارانمطبوعاتی پدر خود درخواست کمک کردند و استمداد طلبیدند.

در این متن آمده است : از پدر نوشتن، سخت‌ترین کار دنیاست؛ بخصوص پدری که خودش اهل نوشتن است. مردی که پس از سال‌ها نوشتن، حالا سال‌هاست قلم که هیچ، قدم هم برنداشته است. صحبت از پدرمان اصغر فیض‌آبادی است؛ خبرنگار پیشکسوتی که چند سال است سکته مغزی نه فقط خانه‌نشین، که خانه به دوشش کرده است.

همسر و ما دختران مرد همیشه خندان رسانه، حالا سال‌هاست در غم درد پدر، نه فقط لبخند، که خانه‌مان را هم از دست داده‌‌ایم. تامین هزینه‌های سنگین عمل جراحی و فیزیوتراپی، ما را از تهران به پردیس و حالا به روستایی در آمل کوچ داده است، اما غول هزینه‌ها بسیار پر زورتر از آن است که با فروش خانه و روستا نشینی بتوان بر آن پیروز شد.

پدر این روزها در بیمارستان رسول اکرم (ص) بستری است و در این بین، دریغ از یک همراهی، یک مساعدت، حتی یک احوالپرسی از طرف اهالی و متولیان ورزش و رسانه. به رغم پیگیری‌های ما، نه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نه وزارت ورزش و جوانان، نه فدراسیون‌های ورزشی و نه حتی انجمن‌های روزنامه‌نگاران و ورزشی نویسان، هیچکدام در این سال‌ها کوچکترین کمکی به پدر نکرده‌اند و او را که سال‌ها در حوزه ورزش قلم زده است، از یاد برده‌اند.

پدر ما، عمری با شرافت زندگی‌ کرد و قلمش را به زر و زور نفروخت. ای کاش مسئولان نیز حرمت این شرافت را با دستگیری از او در این روزهای سخت، پاسخ دهند.

آقای فیض آبادی هم اکنون در بیمارستان رسول اکرم تهران بستری است. دوستان و همکارانی که می خواهند در یک کار خداپسندانه به این خانواده کمک کنند، می‌توانند هر مبلغی را که مدنظر دارند، به شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۵۹۵۸۸۹۶۷۶ بانک رفاه به نام علی اصغرفیض آبادی واریز کنند.

«براى آنان که نیکى کنند، پاداشى نیکوتر و افزون‏تر خواهد بود و بر چهره‏ آنان غبار ذلّت و خوارى ننشیند، آنان اهل‏ بهشتند و همیشه در آنجایند.» – سوره مبارکه یونس آیه شریفه ۲۶