افتخاری: بالاترین پیشنهاد را می پذیریم
افتخاری: بالاترین پیشنهاد را می پذیریم

با نزدیک شدن فصل سرما دوباره حال و هوای اسکی و اسکی بازی داغ شد. این در حالی است که هنوز وضعیت دو پیست شمشک و دیزین هنوز مشخص نشده و شرکت توسعه و تجهیز هیچ تصمیمی راجع این دوپیست نگرفته است و قصد دارد فدراسیون اسکی را امسال متولی این دو پیست کند.

عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی در این خصوص گفت: طی جلسه و صحبت هایی که با شرکت توسعه و تجهیز و وزارت ورزش داشتیم قرار بر این شد که این دو پیست به فدراسیون واگذار شود. سال گذشته پیست اسکی دیزین با حمایتی که
شد توانست دو خط را بازسازی و استاندارد سازی کند تا از وضعیت نا بسامانی که سالها از آن رنج می برد کمی آسوده خیال شود. همچنین فدراسیون در نظر دارد تا بتواند بقیه خطوط را هم به وضعیت استاندارد برساند تا فصل جدید محیطی ایمن برای ورزشکاران محیا کنند.
وی ادامه داد: با توجه به حساس بودن بزرگترین پیست خاورمیانه ما سعی کردیم خطوط بیشتری را استاندارد سازی و راه اندازی کنیم و فدراسیون وظیفه دارد مدیریت نگه داری آن را بر عهده بگیرد البته این کار باید با حمایت شرکت توسعه تجهیز و اداره کل تربیت بدنی استان البرز صورت بگیرد تا بتوانیم مشکلات چند سال اخیر این مجموعه بزرگ را کم کم برطرف کنیم.
رئیس فدراسیون اسکی افزود: فدراسیون اسکی به هیچ عنوان نمی خواهد خودش این مجموعه را بدست بگیرد به همین دلیل میخواهد به دوستان واجد شرایطی که بالاترین پیشنهاد را بدهند واگذار کند تا بتواند مجموعه را به استانداردهای لازم برساند. چنانچه هیچ شرکتی قبول نکرد فدراسیون مدیریت پیست را قبول خواهد کرد که با آوردن اسپانسر هزینه های آن را جبران کند.
افتخاری خاطر نشان ساخت: فدراسیون هنوز به صورت رسمی هیچ قراردادی با شرکت توسعه تجهیز نبسته که بخواهد پیست ها را در مزایده بگذارد ضمن اینکه دیگر زمانی برای این کار ندارد زیرا در پیست حدود ۲۰ سانت برف آمده است. او در پایان خاطر نشان کرد: پیست اسکی شمشک هم همانند دیزین مسئولیتش به فدراسیون داده شده که ما می خواهیم همانند سال گذشته این پیست را به شهرداری و شورای شهر شمشک واگذار کنیم تا انشاالله محیط ایمن برای ورزشکاران مهیا کنیم.
حال یک سوال باقی می ماند که شرکت توسعه و تجهیز چگونه بدون برگزاری مزایده این دو پیست را واگذار کرد؟ کاری که فصل گذشته انجام داد و بزرگترین پیست خاور میانه و پیست اسکی شمشک که بومی های شمشکی سالها برای آن خون و دل خوردن را هدیه میدهد و هیچ صحبتی در مورد مبلغ قراردادها به زبان نمی آورد.

  • نویسنده : مهدی جمشیدیان