صدف خادم متولد سوم بهمن ۱۳۷۳ با ۱۷۳ سانتی متر قد و ۷۰ کیلوگرم وزن تنها دختر مجرب و مربی خصوصی بوکس ایران در این رشته ورزشی انفرادی رکورد های فراوانی دارد.

خبرگزاری البرز ورزشی/به عنوان نخستین بانوی ایرانی عصر دیروز ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ در یک مبارزه رسمی بوکس در برابر آنی چاووین ‌Anne Chauvin بوکسور فرانسوی در شهر ساحلی رویان‌ Royan در فرانسه به روی رینگ رفت. این اولین مبارزه رسمی دختر ۲۴ ساله ایرانی بود. فدراسیون بین المللی بوکس ‌IBF اخیرا موافقت نموده که بانوان با پوشش اسلامی در مسابقات بین المللی شرکت نمایند. پیشتر فدراسیون های بین المللی والیبال FIVB ، فوتبال FIFA ، بسکتبال FIBA و … موافقت کرده اند که بانوان مسلمان با حجاب اسلامی در مسابقات بین المللی شرکت نمایند.البته فدراسیون والیبال در این کار پیشقدم بود.این را مدیون آقایان ژی هونگ وی رئیس فدراسیون جهانی و دکتر داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران هستیم.بوکس بانوان هنوز در ایران اجازه رسمی برای مسابقات را ندارد زیرا به تعداد کافی داور و مربی برای این رشته وجود ندارد.گفته می شود بانوان بوکسور برای آموزش و تمرین اغلب از پارک ها ،آموزشگاه ها ، باشگاه های مختص بانوان و پارکینگ منازل استفاده می کنند. امکانات عمومی سالن های ورزشی و استادیوم ها در اختیار آقایان می باشد.
دیشب در رایان در غرب فرانسه صدف خادم به عنوان برنده در یک مسابقه رسمی بوکس حرفه ای در سه راند در برابر خانم آنی چاووین فرانسوی برنده معرفی شد. صدف خادم ۴ سال پیش این ورزش را آغاز کرد. از ۹ سالگی بسکتبال بازی می کرد. کارت مربیگری بدنسازی و بسکتبال دارد و این دو رشته را آموزش می دهد.
در فرانسه خانم خادم در انستیتوی ملی ورزش تمرین کرده و گواهینامه خاص برای مسابقه را دریافت کرده است.
این ورزشکار قبل از مسابقه بیان داشت : ٬٬ امیدوارم این اولین مسابقه راه گشا باشد تا جایی که بتوانم سعی می کنم تا نام خود را در تاریخ بوکس ایران ثبت کنم. زنان بسیاری در کشورم بوکس کار می کنند. این مسابقه برای آنان است.٬٬ صدف خانم مرحبا .شما دیشب نام خودت و ورزش بوکس ایران و ورزش بانوان ایران را در تاریخ ثبت کردی!
رقیب او بوکسور فرانسوی گفت : ٬٬ خوشحال است که او یک طرف این مسابقه است و این به وضعیت بانوان کمک می کند.٬٬
جا دارد به عنوان یک روزنامه نگار از قهرمان بوکس خروس وزن جهان آقای مهیار منشی پور ایرانی فرانسوی که در برگزاری این مسابقه و هماهنگی های لازم زحمات فراوانی کشیده سپاسگزاری نمایم.

  • نویسنده : رحیم رحیم زاده اصل