اورسجی: می خواهیم مقر کنفدراسیون کبدی آسیا را به ایران بیاوریم
اورسجی: می خواهیم مقر کنفدراسیون کبدی آسیا را به ایران بیاوریم

نظر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بر این است که به جای فدراسیون جهانی بیشتر برای انتقال مقر کنفدراسیون کبدی آسیا به ایران برنامه ریزی کنیم.

عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی در گفت و گو با البرز ورزشی افزود: به توصیه دکتر علی نژاد قرار است یک کار گروه مشترک متشکل از کارشناسان فدراسیون کبدی و وزارت ورزش در این باره تشکیل شود و در زمینه الزامات و مقدمات تاسیس مقر کنفدراسیون از جمله ساختمان اداری آن تصمیم گیری شود.

رئیس فدراسیون کبدی درباره اعزام مربیان ایرانی به خارج از کشور گفت: سال پیش در جریان مسابقات جوانان جهان در جزیره کیش با دعوت از ده نفر از روسای کبدی اتحادیه عرب هماهنگی کرده بودیم تا زمینه اشتغالزایی ۱۰ مربی ایرانی را در این کشورها فراهم کنیم که متاسفانه کرونا همه برنامه ها را بهم زد. ما در این مدت حضور در دو سه دوره مسابقات جهانی را از دست داده ایم اما شرایطی به وجود آورده ایم تا در بخش آموزش دوره آموزشی آنلاین را را با تدریس «رائو» از هندوستان دایر کنیم تا مربیان و داوران ما برگزار کنیم.

دکتر اورسجی درباره روابط کبدی ایران – دانمارک نیز گفت: با سفیر دانمارک هم ملاقاتی داشته ایم و قرار بود دانمارک دروازه عبور کبدی ایران به اروپا باشد و حتی پذیرفته بودند ایران برگزار کننده نخستین دوره جام اروپا در کپنهاگ باشد که متاسفانه کرونا همه چیز را بهم ریخته است اما رایزنی در این باره ادامه دارد.