اولین شکست پتروشیمی و انتقامگیری شیمیدری ها/صدرنشین لیگ تغییر کرد
اولین شکست پتروشیمی و انتقامگیری شیمیدری ها/صدرنشین لیگ تغییر کرد

شیمیدر تهران با شکست پتروشیمی بندرامام علاوه بر گرفتن انتقام دور رفت، صدرنشین لیگ برتر بسکتبال شد

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی دیدار پر تنش دو تیم شیمیدر تهران و پتروشیمی بندرامام راس ساعت ۱۶ در تالار آزادی برگزار شد.
این دیدار با استقبال خوبی از سوی هواداران و اهالی بسکتبال مواجه شد و چهره هایی همچون صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی که در تعطیلات سال جدید چین به ایران آمده، در سالن حضور داشتند.

*نیمه اول و تلاش پتروشیمی برای برنده بودن

محمد جمشیدی، آرمان زنگنه، واورلی آستین، حامد حسین زاده و رافی درغوکاسیان برای شیمیدر آغازگر مسابقه بودند و در آنسوی میدان سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، میثم میرزایی، نوید رضایی فر و ارسلان کاظمی برای پتروشیمی به میدان آمدند. این دیدار با یک پرتاب دو امتیازی از سوی سجاد مشایخی آغاز شد که بلافاصله آرمان زنگنه آن را جواب داد. تقابل پایاپای دو تیم در کوارتر اول با نتیجه ۱۷ – ۱۹ به سود مهمان به پایان رسید.

در کوارتر دوم این رقابت تنش بین بازیکنان بیشتر شد و بهنام یخچالی ملی پوش تیم پترو بارها و بارها به قضاوت داوران این دیدار اعتراض کرد. در دقیقه چهار این کوارتر، حامد حسین زاده گارد راس شیمیدر با یک پرتاب سه امتیازی، نتیجه بازی را به تساوی ۲۳ رساند و ثانیه هایی بعد روزبه ارغوان سنتر پتروشیمی سه فوله و با صلاحدید کادرفنی از زمین خارج شد. امیرحسین آذری بازیکن جوان شیمیدر از شرایط بهم ریخته پتروشیمی استفاده کرد و با یک پرتاب سه امتیازی برای اولین بار در طول این بازی شیمیدری ها را ۲۷ – ۲۹ از حریف پیش انداخت. اما فرید اصلانی نگذاشت خوشحالی میزبان دوامی داشته باشد و با دو پرتاب سه امتیازی پیاپی پترویی ها را ۲۹ – ۳۳ در حاشیه امن نگه داشت. با این حال شاگردان محمدرضا اسلامی بار دیگر و برای دومین بار از حریف پیش افتادند تا آنکه مهدی کامرانی در ۱۲ ثانیه مانده به پایان این کوارتر بر روی سجاد مشایخی فول کرد و با سه فول از زمین خارج شد. مهران حاتمی با گرفتن تایم به موقع از ثانیه های پایانی استفاده کرد و در سه ثانیه مانده سجاد مشایخی با یک پرتاب سه امتیازی به موقع اجازه نداد تا تیمش بازنده به رختکن برود و پتروشیمی ۳۴ – ۳۶ این کوارتر را به پایان رساند.

*نیمه دوم و انتقام شیمیدر از پتروشیمی

در نیمه دوم این دیدار خطای بازیکنان بیشتر شد، در کوارتر سوم محمد جمشیدی از داور میدان تکنیکال گرفت و در کوارتر چهارم با یک خطای غیر ورزشی ۵ فوله و از میدن خارج شد. در آنسوی میدان نیز سجاد پذیرفته تکنیکال گرفت و در روزی که بازیکنان پست چهار و پنج پتروشیمی عملکرد خوبی نداشتند، قهرمان جام باشگاه های آسیا اولین شکست خود را در این فصل تجربه کرد و با نتیجه ۶۷ – ۸۲ تهران را ترک کرد.شیمیدر با این نتیجه صدرنشین لیگ شد و پتروشیمی را به جایگاه دوم جدول فرستاد.
آرمان زنگنه بازیکن شیمیدر با ۱۴ امتیاز،۹ ریباند،۶ پاس منجر به گل، دو بلاک شات و تاثیرگذاری ۲۴+ موثرترین بازیکن میدان شد.
برای پتروشیمی نیز سجاد مشایخی ۱۸ امتیاز،چهار ریباند، دو پاس منجر به گل،دو توپ ربایی و تاثیرگذاری ۱۴+ بهترین بازیکن پتروشیمی بود.