ایرانی ها منتظر پیروزی بر تیم ملی عراق هستند
ایرانی ها منتظر پیروزی بر تیم ملی عراق هستند

تیم ملی فوتبال کشورمان روز پنجشنبه در کشور اردن با تیم ملی عراق دیدار می کند.

خبرگزاری البرز؛  این دیدار در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دیدار مهم و سرنوشت سازی خواهد بود. به همین دلیل نه تنها ایران بلکه تیم عراق یعنی یکی از چهار رقیب همگروه تیم ملی فوتبال کشورمان برای راهیابی از این مرحله بازی های مقدماتی به هر سه امتیاز کامل دیدار خانگی نیاز دارد. میزبان این مسابقه عراق بود اما به دلیل اغتشاشات اخیر در این کشور مسابقه دو تیم ایران و عراق در کشور بی طرف برگزار خواهد شد.

تیم ملی بحرین به دلیل کسب پیروزی یک بر صفر برابر ایران یکی دیگر از مدعیان راهیابی به مرحله بعدی دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ است. در این میان دو تیم هنگ کنگ و کامبوج که در همین گروه قرار دارند شانسی برای موفقیت آنها تصور نمی شود.

بعد از کسب موفقیت های تیم ملی فوتبال جوانان ایران در مسابقات آسیا و نیز عنوان قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در رقابت های جام بین قاره ای،  اکثریت مردم منتظر برگزاری مسابقه حیثیتی و حساس ایران برابر تیم خوب و سختکوش عراق در ادامه مسابقه های مقدماتی جام جهانی هستند. تیم ایران علی رغم باخت غیر منتظره قبلی به بحرین بعد از ظهر فردا پنجشنبه ۲۳ آبان در صورت پیروزی بر تیم ملی عراق از شانس بیشتری برای راهیابی به مرحله بعدی مسابقه های مقدماتی و انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ برخوردار خواهد شد. ملی پوشان پر تلاش کشورمان در مصاف دوباره با عراقی ها نباید تحت تاثیر جو ورزشگاه اردن قرار بگیرند. شاگردان مارک ویلموتس فقط باید به کسب یک پیروزی دلچسب برابر این تیم بیندیشند.

امیدواریم در شهر امان یکی از بهترین روزهای تیم ملی فوتبال کشورمان رقم بخورد.تیم ایران چند سالی برابر عراق پیروز نشده است ولی انتظار می رود فردا سربازان آماده و شجاع فوتبال ایران در مصاف برابر حریف فوتبال روان و قدرتمند بازی کننند تا زمینه کسب پیروزی بزرگ فراهم شود.

واقعیت این است که فوتبال عراق سال های پیش رشد و پیشرفت زیادی داشته است این تیم قبلا یکبار موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات آسیا شده است. نکته مهم دیگر اینکه عراق در رقابت های گذشته جام ملت های آسیا (استرالیا) یکبار توانست تیم ملی فوتبال کشورمان را با شکست مواجه کند همین تیم ولی در مسابقات جام ملت های آسیا که مدتی قبل در کشور امارات برگزار شد به تساوی بدون گل رسید. با این وجود سرانجام نه عراق و نه ایران موفق به کسب عنوان قهرمانی و حتی مقام سومی این رقابتها نشدند. این در حالی است که تیم ملی قطر برای اولین بار توانست عنوان قهرمانی جام ملت های  آسیا را به خود اختصاص دهد. با تمام این احوال رویارویی فردا برای هر دو تیم ایران و عراق که قرار است در ورزشگاه شهر امان اردن برگزار شود اهمیت فراوانی دارد چرا که تکلیف یکی از دو تیم صعود کننده به همراه بحرین دیگر تیم مدعی برای راهیابی از این مرحله به دور بعدی مسابقه های مقدماتی جام جهانی مشخص خواهد شد. شایان ذکر است تیم ایران در طول برگزاری جام جهانی های قبلی تا به حال در پنج دوره از این رویداد بزرگ حضور داشت اما تیم ملی عراق فقط یکبار موفق به حضور در این رقابتها شده است.

  • نویسنده : حسن امامقلی