ایرج اسفندیاری فر: امیدوارم فرنگی کاران از قزاقستان دست پر باز گردند
ایرج اسفندیاری فر: امیدوارم فرنگی کاران از قزاقستان دست پر باز گردند

اعضای تیم ملی کشتی فرنگی چهارشنبه راهی میدان جهانی قزاقستان خواهند شد. در همین راستا ایرج اسفندیاری فر مربی تیم ملی، ضمن تشریح وضعیت تیم و نفرات اعزامی، دیدگاه خود را در خصوص نتایج احتمالی عملکرد فرنگی کاران بیان کرد.

 

 

 

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در همین رابطه به خبرنگاری البرز گفت: کادر فنی و کشتی گیران طی اردوهای متوالی تمام تلاش و جدیت خود را به کار بسته اند تا در سایه همدلی و اتحاد به مرز آمادگی مناسب برسند. اغلب کشتی گیران اعزامی جز سه نفر، یعنی سعید عبدولی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی برای نخستین بار مسابقات جهانی بزرگسالان را تجربه می کنند اما همه این نفرات جوان و با انگیزه فراوان راهی میدان جهانی می شوند.

وی در رابطه با نتایج احتمالی فرنگی کاران در قزاقستان اظهار داشت: اردوهای خوبی را پشت سر گذاشته ایم، وفاق و همدلی کافی نزد اردونشینان وجود دارد و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، شاهد درخشش قهرمانان در قزاقستان خواهیم بود.

اسفندیاری فرد در رابطه با فضای با ثبات کنونی خاطرنشان کرد: طبیعی است که ماهها بلاتکلیفی، آسیب هایی به روند آماده سازی تیم های ملی وارد کرد. خوشبختانه اکنون آن مشکلات برطرف و فضای کشتی به ثبات و آرامش رسیده، انتظار این است که مسئولین نیز حمایت کنند تا قهرمانان و اعضای تیم های ملی با تمام وجود همدلی و همراهی را احساس کنند. علیرضا دبیر از قهرمانان بزرگ کشتی و خود سرد و گرم چشیده ورزش کشتی است بنابراین در صورتی که بودجه و امکانات کافی و فضا مساعد باشد، قهرمان بزرگی چون دبیر در سایه این آرامش به راحتی می تواند ایده ها و برنامه های خود را پیاده کند.

مربی تیم کشتی فرنگی ضمن گرامیداشت حضور قهرمانان شاخص در کنار تیم ملی گفت: حضور قهرمانانی چون حمید سوریان، طالب نعمت پور، فرشاد علیزاده، افشین بیابانگرد و حبیب اخلاقی که مدال داران جهان و المپیک هستند و به یاری کادرفنی آمده اند، به جوانانی که برای نخستین بار عضو تیم ملی شده اند انگیزه و انرژی می دهد تا در رقابت های جهانی با تمام وجود مبارزه کنند.

اسفندیاری فرد در جواب این سوال که کار کردن کنار محمدبنا چگونه است، تصریح کرد: قبول مسئولیت در هر مقطع و هرجا دشوار است به خصوص اگر بخواهی تمام وجود خودت را پای هدف و کار بُگذاری، محمدبنا هم مربی است که با تمام وجود پای کار می ایستد به همین دلیل کارکردن با این مربی بزرگ لذتبخش و در عین حال حساس است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: تیم فرنگی با دست پر و رو سفید از میدان جهانی قزاقستان بازگردد تا رضایت خود آنان و مهمتر از همه مردم و علاقه مندان به کشتی فراهم شود.

  • نویسنده : احمد دباغ