…بازهم درباره بازنشسته های ورزش
…بازهم درباره بازنشسته های ورزش

قانون بازنشسته های ورزش؛ حکایات جالبی را در پی داشته است. عده ای تلاش می کنند که به هر ترفندی که شده باقی بمانند و برخی ها هم در جست و جوی راهکارهایی برای کنارزدن مدیران ورزشی در سطوح مختلف هستند اما آیا قانون در این باره صراحت ندارد؟

«قانون» مدیریت خدمات کشوری برای بازنشسته شدن افراد، تعداد سنوات کاری همراه با شرایط سنی آنها را ملاک قرار می‌دهد. بر این اساس افراد دارای مدرک کارشناسی با ٣٠ سال خدمت و ٦٠ سال سن بازنشسته می‌شوند. در مورد افرادی که مدرک تحصیلی آنها کارشناسی ارشد و دکترا است، ٣٥ سال خدمت و ٦٥ سال سن ملاک است.

سازمان اداری استخدامی کشور اما در بخشنامه جدید خود شرایط سنی را کنار گذاشته و بر حداکثر ٣٥ سال خدمت برای بازنشسته اعلام کردن افراد تاکید دارد. این در حالی است که پیش از این برخی مدیران با وجود ٣٥ سال خدمت و به خاطر نرسیدن به سن ٦٥ سالگی، توجیهی برای ادامه حضور در عرصه پیدا کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، در صورتی که بخشنامه سازمان اداری استخدامی کشور ملاک عمل در پرونده بازنشسته‌ها قرار بگیرد، مدیرانی مانند محمدرضا داورزنی، کیکاوس سعیدی، برانوش نیک بین و عبدی افتخاری باید از فدراسیون والیبال، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون اسکی ترک پست کنند.

البته گفته می‌شود دیوان عدالت اداری این بخشنامه جدید را رد کرده و بر لحاظ کردن سن ٦٥ سال برای بازنشسته کردن افراد تاکید دارد اما در هر صورت این موضوع محل اختلاف شده است.