بازگشایی سالن جهانبخت توفیق در سال ۹۹
بازگشایی سالن جهانبخت توفیق در سال ۹۹

روند بازسازی و نوسازی سالن توفیق جهان بخت در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری البرز، سالن توفیق جهانبخت تهران که محل تمرینات پیشکسوتان کشتی بود به دلیل فرسودگی و نا ایمن بودن در دست تعمیرات اساسی قرار گرفته است و هم اکنون کار بازسازی و نوسازی آن آغاز شده است.

از جمله مشکلات این سالن، غیر بهداشتی بودن، فرسودگی و نا ایمن بودن سقف، کف و دیوارها،  لوله های آب و گرم و تأسیسات آن از جمله گرمایش و سرمایش و همچنین سیستم برق بود.

بر این اساس فدراسیون کشتی با دعوت از کارشناسان و مهندسان نسبت به بازسازی کامل این سالن اقدام کرد و در حال حاضر روند تعمیرات و نوسازی در حال انجام است.

فدراسیون کشتی پیش از این نسبت به تجهیز و بازسازی سالن شهید مصطفی صدرزاده و بازسازی، نوسازی و تجهیز اساسی سالن شهید ابراهیم هادی مجموعه ورزشی آزادی تهران اقدام نموده و سالن توفیق جهانبخت سومین سالنی است که نسبت به تعمیرات اساسی آن اقدام کرده است.

امید داریم که فدراسیون کشتی به همان اندازه که در بازسازی سالن شهید ابراهیم هادی دقت به خرج داده، تمامی تجهیزات به روز را به کار گرفته تا بازسازی سالن جهانبخت توفیق که یکی از قدیمی ترین سالن های پایتخت است و قهرمانان به نام زیادی از جمله عبدالله موحد، منصور برزگر، علیرضا دبیر، علیرضا رضایی، علیرضا حیدری، عباس جدیدی و… را به کشتی دنیا معرفی کرده هرچه زودتر بازسازی آن به اتمام برسد تا به گفته دکتر دبیر رئیس فدراسیون کشتی دوباره این سالن قدیمی به یکی از مکان های استعدادیابی زیر نظر اساتیدی چون استاد منصور برزگر و دیگر قهرمانان تبدیل شود.

در آخر امیدواریم مانند سال های گذشته فدراسیون کشتی نسبت به کلاس های پیشکسوتان نگاه ویژه ای داشته باشد و تدبیری اتخاذ کند تا این کلاس ها با مدیریت جدید به بهترین نحو ممکن برگزار شود و خروجی آن شرکت چهره های سرشناس ورزش اول کشور در عرصه های بین المللی باشد. پیشکسوتان از سرمایه های اصلی کشتی هستند و در نظر گرفتن حداقل امکانات برای آنها باید در اولویت قرار گیرد چرا که اگر آنها از ورزش به دور باشند، منزوی شده و به بیماری های عروقی و… مبتلا می شوند که در نهایت ناراحتی جامعه کشتی و به خصوص خانواده آنها را به دنبال خواهد داشت.

گزارش از: احمد دباغ