بازیگر نقش جهان پهلوان تختی: دنبال کار می گردم
بازیگر نقش جهان پهلوان تختی: دنبال کار می گردم

مهمترین دغدغه حال حاضر من پیدا کردن کاری است که بتوانم‌ زندگی آینده ام را بسازم.

علیرضا گودرزی بازیگر نقش جهان پهلوان تختی که نمایش آن بارها از شبکه های مختلف سیما و سینما های کشور به نمایش در آمد در عنفوان جوانی مهمترین دغدغه خود را پیدا کردن کار مناسب عنوان می کند. کاری که بتواند بنای زندگی خود را بر اساس آن استوار کند.

وی طی مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری البرز در رابطه با چگونگی انتخاب خود به عنوان بازیگر نقش جهان پهلوان تختی و فعالیت های ورزشی گفت: کشتی را حدود ۱۲ سال پیش در باشگاه ۵ مرداد شهر اراک و زیر نظر مصطفی بابایی شروع کردم. چند سال بعد به تهران آمدم و ادامه فعالیت های ورزشی خودم را در باشگاه کارگران و زیر نظر استاد اکبر فلاح ادامه ادامه دادم. با راهنمایی های این مربی توانمند اولین مدال خودم را که نقره آسیایی بود سال ۲۰۱۴ در رده سنی نوجوانان کسب کردم. همان سال در جهانی اسلواکی موفق شدم عنوان نخست همین رده سنی را به دست آورم. سال ۲۰۱۵ و جهانی برزیل به نایب قهرمانی جوانان جهان دست یافتم و در ۲۰۱۶ نیز سوم جوانان آسیا شدم.


گودرزی در رابطه با چگونگی انتخاب خود به عنوان بازیگر نقش تختی اظهارداشت: شباهت زیاد من به جهان پهلوان تختی زبانزد بچه های باشگاه و اردو ها بود. گویا کارگردان فیلم دنبال فردی با شکل و شمایل تختی بوده که محمد طلایی و علیرضا گودرزی مربی و عضو تیم ملی مرا به ایشان معرفی می کنند. کارگردان پس از اینکه مرا دید بلافاصله پسندید و قرار شد نقش جهان پهلوان را بازی کنم. پرسید آیا از بازیگری چیزی می دانم که جواب منفی بود. ایشان گفتند نگران نباشم کمکم خواهند کرد تا رموز این کار را یادبگیرم که خوشبختانه همینطور هم شد. به این ترتیب نقش جهان پهلوان را بازی کردم.
گودرزی در رابطه با بازتاب این فیلم و نظر مردم نسبت به خودش پس از ایفای نقش مذکور گفت: پس از بازی در این فیلم هرجا می رفتم مردم می گفتند آقا تختی آمد. الان هم در باشگاه اغلب کشتی گیران تختی صدایم می کنند. واقعا خوشحالم که نقش اسطوره ورزش کشور را بازی کردم و توانستم گوشه هایی از زندگی این بزرگمرد را به تصویر بکشم. واقعیت این است که قبل از بازی در این فیلم شناخت زیادی از جهان پهلوان نداشتم اما الان الگو و مراد من در ورزش آن مرد بزرگ است.


وی در خصوص پاره ای گلایه های خود از دستگاه ورزش خاطرنشان کرد: راستش بزرگترین دغدغه و مشکل من بیکاری است. با وجودی که در برخی مصاحبه های خودم به این موضوع اشاره کرده ام اما تا کنون هیچکس از مسئولین ورزش تماسی با من نداشته است. تنها از سازمان ورزش شهرداری از من خواسته بودند تا به طور موقت در این سازمان مشغول به کار شوم که چون موقتی بود نرفتم. فعلا بیکارم و با جدیت دنبال کار می گردم. من الان حدود ۲۳ سال دارم و همچنان تمرینات خودم را ادامه می دهم اما اگر مشکلات معیشت بیشتر شود نمی دانم چه باید بکنم.
این قهرمان کشتی در پایان تاکید کرد: بزرگترین آرزوی من کسب مدال جهان و المپیک است. مدتی است با اجازه پهلوان اکبر فلاح که الگوی ورزش من بوده محل باشگاهم را عوض کرده ام و در باشگاه شهید رضایی مجد نزد محسن کاوه تمرین می کنم. متاسفانه این اواخر حریف تمرینی خوبی در باشگاه کارگران نداشتم. البته اکبر آقا برای من خیلی زحمت کشیده و همواره قدردان تلاش های او خواهم بود. فعلا که به دلایل شیوع کرونا تمرینات آنچنانی وجود ندارد و مجبورم انفرادی تمرین کنم اما امیدوارم هر چه زودتر شرایط بهتر شود و من هم برای رسیدن به آرزوها تلاشم را دوچندان کنم.

گفت و گو از: احمد دباغ