بدون تعارف
بدون تعارف

لیگ و ویروس کرونا؛ این بار شرایط جدیدی را پیش روی تیم های معترض و معتقد به برگزاری مسابقات سراسری ایجاد کرده است. بد نیست که نظرات فدراسیون را هم در این مورد بخوانید.

ورق برگشت!

ستاد مبارزه با کرونا از باشگاه هایی که بازیکنانشان دچار ویروس کرونا شده اند، خواسته است مدارک و آزمایش های بازیکنان مبتلا به کرونا را به این ستاد ارسال کنند تا بررسی شود با این خواسته اکنون همه چیز رنگ باخته است، تیم هایی که تا دیروز از ابتلای بازیکنان تیمشان به کرونا جو فوتبال را متشنج کرده بودند و شروع بازیها را به استقبال مرگ رفتن قلمداد می کردند، در برابر درخواست ستاد کرونا عقب نشینی کرده اند.

اکنون ورق برگشته است و باشگاه های معترض و مبتلا به کرونا می گویند، خوشبختانه بازیکنان ما بهبود یافته اند و هیچگونه بازیکنی مبتلا به کرونا نداریم. باتوجه به این شرایط مشخص شد که سر و صداهای چندی پیش که از سوی بسیاری از تیم ها و باشگاه ها راه اندازی شده بود، تماما پوچ بوده و تعریف بر هم خوردن بازیهای لیگ را داشته است.

دست بالای دست

کمال کامیابی نیا هافبک تیم پرسپولیس از نوع ادبیات برخی از مدیران سایر باشگاه ها گله مند است که در مقابل پرسپولیس موضع گیری کرده اند.

کامیابی نیا می گوید: اینکه فلان مدیر می گوید، با اهدای یک جام فلزی به تیم پرسپولیس، این تیم را قهرمان لیگ معرفی کنید، چندان زیبنده یک شخصیت ورزشی نیست.

با کسی تعارف نداریم

مدیر باید مانند بهروان قاطع و بُرنده باشد و نباید با کسی رو در بایستی داشته باشد. یک مدیر اجرایی باید برای اجرای طرح و برنامه هایش قاطعیت از خود نشان دهد.

غلامرضا بهروان، مشاور سازمان لیگ که در اصل گرداننده اصلی سازمان لیگ در پشت پرده است، اخطار شدیدالحنی را برای تیم های معترض به شروع مجدد لیگ برتر صادر کرد.

بهروان به تیم های معترض گفت: در تاریخ اعلام شده لیگ برتر که نیمه کاره مانده است، مجددا شروع خواهد شد. در این میان هر تیمی دو بازی متوالی در بازی های رسمی حاضر نشود از جدول بازیها کنار گذاشته می شود و پرونده این تیم ها به کمیته انضباطی ارسال خواهد شد تا تصمیمات شدیدتر اتخاذ شود. در این صورت با تصمیم کمیته انضباطی این نوع تیم ها، حتی اگر در بالای جدول قرار داشته باشند به لیگ های پایین تر سقوط کنند. قابل پیش بینی است.

بهروان اضافه می کند: ما برای تحقق اهداف اصلی سازمان لیگ با هیچکس و هیچ تیمی تعارف نداریم، سازمان لیگ آلت دست این و آن نیست که دیگران برای آن تصمیم گیری کنند.