برای قهرمانی به کره جنوبی خواهیم رفت
برای قهرمانی به کره جنوبی خواهیم رفت

از سال ۲۰۱۱ سکاندار این مسئولیت است.از زمان حضورش در انجمن فوتبال وفوتسال ناشنوایان تحول بزرگی در این رشته ایجاد شد.

صحبت از فرهاد سلگی است، مردی که با عشق در این مسئولیت کار می کند.
قرار است تیم فوتبال ناشنوایان ایران ابان ماه جهت دفاع از قهرمانی اش عازم کشور کره جنوبی شود. بازیها اسیایی ناشنوایان از تاریخ ۱۸ آبان در سئول آغاز خواهد شد،این رویداد بهانه ای شد تا پای صحبت فرهاد سلگی بنشینیم.

سلگی می گوید:حدود ۱۰سال است این مسئولیت را در دست دارم، عاشق فوتبال هستم و این عشق را در خصوص فوتبال ناشنوایان بسیار پررنگ به کار گرفتم تا این قشر از جامعه دچار آسیب نشوند.
************

با هدف قهرمانی به کره جنوبی خواهیم رفت. فوتبال ناشنوایان ایران از قدرت های بزرگ در قاره اسیا واقیانوسیه به حساب می آید. در حال حاضر محمد حسین ضیایی سرمربی است که قادر تیموری و قاسم خورشیدی اورا همراهی می کنند. البته فعلا تمرینات به دلیل رعایت مسائل بهداشتی کنترل از راه دور دنبال می شود.
************
سلگی می افزاید: عناوینی که به دست آورده ایم کم تعداد نیست.درسال ۲۰۱۱ در المپیک ناشنوایان مقام پنجم را به دست آوردیم. در سال ۲۰۱۴ بازیهای اسیایی در کیش قهرمان شدیم.درسال ۲۰۱۵ در رقابتهای اسیایی واقیانوسیه در تایوان با قدرت بر سکوی قهر مانی ایستادیم.در سال ۲۰۱۸با کادر فنی اصغر حاجیلو،چنگیز،منصوررشیدی، قادر تیموری وعلی سقائیان که به بازیهای کره جنوبی اعزام شده بود بر سکوی سوم ایستادیم.البته قبل از ان در المپیک ۲۰۱۷ که حسن روشن سر مربی بود هشتم شدیم. البته ذکر این نکته لازم است که بدانید با شروع آن رقابتها، آقای روشن دچار ببماری شدند و تیم به دلیل بستری شدن روشن بدون سرمربی ماند وکار را همکاران وی دنبال می کردند. بازی های آسیایی ۲۰۱۹ در هنگ کنگ به دلیل شرایز خاص وسیاسی کشور هنگ کنگ لغو شد.
********


قرار است با ۲۲ بازیکن عازم کره شویم. در حال حاضر ۳۰ بازیکن در اختیار داریم.هفته آینده با فراخوانی بازیکنان به فدراسیون تست امادگی جسمانی گرفته خواهد شد تا مسافران اعزامی مشخص شوند.
*************
بودجه ما از سوی فدراسیون تامین می شود. لازم می دانم در اینجا از جناب تیشه گران ریاست فدراسیون تشکر ویژه شود. حضور او تحول بزرگی در ورزش ناشنوایان ایجاد کرده است.او از جنس ورزش است و عملا برای رشد ورزش و خدمت به ورزش ناشنوایان ورود پیدا کرده است.
*************
البته هزینه های اردوها ،پاداش بازیکنان تا قبل از شیوع کرونا خودمان از جیب پرداخت کردیم،چون دوست داریم فوتبال ناشنوایان سربلند بماند.