بسکتبال ایران برای پیروزی به مصاف استرالیا می رود/اما و اگرهای صعود به جام جهانی!
بسکتبال ایران برای پیروزی به مصاف استرالیا می رود/اما و اگرهای صعود به جام جهانی!

صعود تیم ملی بسکتبال ایران به جام جهانی 2019 چین، با اما و اگرهایی وابسته است که در صورت پیروزی شاگردان شاهین طبع در بازی برابر استرالیا صعود قطعی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، تیم ملی بسکتبال ایران فردا (یکشنبه) در دیدار دوم پنجره ششم انتخابی جام جهانی میزبان استرالیا خواهد بود.
تیم ملی ایران پنج شنبه هفته گذشته در نهایت ناباوری دیدار برابر ژاپن را واگذار کرد تا قطعی شدن صعود به جام جهانی برای ما با معادلات پیچیده ای گره بخورد.
شاگردان مهران شاهین طبع امید زیادی به پیروزی برابر ژاپن و جشن صعود به جام جهانی داشتند، با این حال ژاپنی ها با پرتاب های موفق پیرامونی معادلات ایران را بهم ریختند. تیم ایران در صورت باخت با اختلاف کمتر از هشت امتیاز نیز می توانست به جام جهانی صعود کند اما باخت با نتیجه ۸۶ – ۹۷ و با اختلاف درست ۸ امتیاز کار ایران را برای صعود دشوار کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران فردا میزبان استرالیا خواهد بود. استرالیایی ها با ترکیبی جدید شامل ۸ بازیکن تازه وارد به تیم ملی برابر ایران صف آرایی خواهند کرد. سبز و زرد پوشان که پیش از این جواز حضور در جام جهانی را به دست آورده بودند، در نخستین دیدار این پنجره با نتیجه ۶۰ – ۸۱ قزاقستان را از پیش رو برداشتند و به نظر می رسد تیم ایران کار دشواری برابر حریف خواهد داشت.

شاگردان مهران شاهین طبع در صورت پیروزی برابر استرالیا صعود خود را قطعی خواهند کرد اما اگر نتوانند برابر این تیم برنده شوند، صعود آنها وابسته به نتایج سایر بازی ها خواهد شد. در صورتی که تیم ژاپن، قطر را ببرد، تیم ایران به عنوان تیم سوم جدول صعود خواهد کرد. در غیر این صورت نتیجه بازی فیلیپین و قزاقستان برای ما اهمیت پیدا می کند و اگر قزاقستان فیلیپین را شکست دهد صعود ما قطعی خواهد شد. همچنین اگر ژاپن به قطر ببازد، ایران به استرالیا ببازد و فیلیپین قزاقستان را ببرد تیم ایران به عنوان تیم سوم جدول صعود خواهد کرد. در غیر این صورت ایران در جایگاه چهارم خواهد ایستاد و باید با تیم چهارم گروه مقابل مقایسه شود چراکه بهترین تیم چهارم این دو گروه جواز حضور در جام جهانی را به دست خواهد آورد.

تیم ملی بسکتبال ایران فردا یکشنبه ۵ اسفندماه ۱۳۹۷ راس ساعت ۱۸:۰۰ در تالار بسکتبال آزادی میزبان تیم استرالیا خواهد بود. سرداور این دیدار از چین تایپه و دو داور دیگر از کشورهای لبنان و عراق به ایران آمده اند.