بهتاش فریبا: ثبات تیمی پرسپولیس بهتر از استقلال است
بهتاش فریبا: ثبات تیمی پرسپولیس بهتر از استقلال است

بهتاش فریبا بازیکن اسبق تیم ملی و باشگاه استقلال یکی از دلایل عدم موفقیت آبی پوشان در لیگ برتر را عدم ثبات تیمی می داند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت و گو با البرز ورزشی گفت: به اعتقاد من در این فصل ثبات تیمی پرسپولیس به مراتب بهتر از استقلال بود و بازیکنان این تیم اکثر اوقات در اختیار سرمربی بودند اما این تنها یکی از دلایل عدم موفقیت است. استقلال در هر بازی با چند مصدوم و محروم مواجه بود و همین مساله شرایط را دشوار می کرد. وقتی استقلالی ها برابر پارس جنوبی تقریبا اکثر بازیکنانشان را در اختیار داشتند، بازی بهتری ارائه دادند و با برتری برابر حریف از رده پنجم تا جایگاه دومی بالا آمدند. با اینهمه ویروس کرونا و متعاقب آن تعطیلی چندماهه مسابقات لیگ برتر روی روند حرکتی آبی پوشان تاثیر گذاشت و باعث نزول آنها شد.

بهتاش فریبا در خصوص دیدار حساس هفته بیست و هفتم بین دو تیم استقلال و سپاهان گفت: با اینکه سپاهان تیم قدری به حساب می آید اما شاگردان مجیدی با پیروزی که برابر پارس جنوبی به دست آوردند شرایط روحی و روانی خودشان را تسکین بخشیدند و این می تواند انگیزه را در درون آنها شعله ور سازد تا تمام انرژی و توان خودشان را برای غلبه بر شاگردان قلعه نویی صرف کنند. پیروز این تقابل حساس به احتمال غریب به یقین سهمیه آسیایی را کسب خواهد کرد بنابراین هیچکدام از طرفین عقب نمی کشند و تنها به برد فکر می کنند ضمن اینکه تیم هایی مثل فولاد، تراکتور و حتی شهر خودرو چشم به نتیجه این دیدار دوخته اند تا در صورت پیروزی برابر حریفان خودشان را به رده بالاتر برسانند و سهمیه را به دست بیاورند.

گفت و گو از: حسن امامقلی