در حال حاضر تمرینات خوبی را زیرنظر کادرفنی انجام می دهیم. این تمرینات جهت حضور در رقابت های آسیایی چین انجام می شود. تمام تلاش من این است که بتوانم در میدان آسیایی نتیجه بگیرم.

بهنام احسان پور در همین رابطه به خبرگزاری البرز گفت: تجربه حضور در مسابقات آسیایی را دارم و خوب می دانم کشتی گرفتن در جمع سبک وزن های آسیا کمتر از میدان جهانی نیست به همین دلیل چنانچه با نظر کادر فنی در این مسابقات حضور پیدا کنم تلاش خواهم کرد پس از حدود یک سال فاصله، بازگشت قدرتمندانه ای داشته باشم.
وی در رابطه با دلایل دوری یک ساله خود از تیم ملی اظهار داشت: کسی را مقصر نمی دانم، شاید خودم ضعف هایی داشتم که تلاش خواهم کرد زیر نظر مربیان فعلی، آن ضعف ها را از میان بردارم. تجربه سال ها حضور در کنار تیم ملی باعث شده تا از این پس جایی برای اشتباه نداشته باشم. در حال حاضر مشکل اضافه وزن و آسیب دیدگی ندارم و تلاش می کنم با کسب آمادگی، خود را برای حضور در وزن ۶۱ کیلوگرم رقابت های آسیایی آماده کنم.
احسان پور در پاسخ به این پرسش که علاوه بر شما، باقر یخکشی و ایمان صادقی هم در این وزن حضور دارند، بنابراین شاید کادر فنی از آنها استفاده کند، خاطرنشان کرد: همینطور است اما با توجه به اینکه باقر یخکشی به تازگی از بند آسیب دیدگی رهایی پیدا کرده و ایمان صادقی نیز در مسابقات جام جهانی حضور پیدا کرد، به همین دلیل تصور می کنم نظر مربیان این باشد که من به آسیایی اعزام شوم.
این ملی پوش کشتی در پایان تاکید کرد: فکر می کنم وقت آن فرا رسیده تا نتیجه زحمات خودم را بگیرم. تاکنون به حقم نرسیده ام اما تصور می کنم اکنون زمان آن است تا از تجربه خودم بهره بگیرم.