بیکاری مربی سازنده و پیشکسوت کشتی فرنگی
بیکاری مربی سازنده و پیشکسوت کشتی فرنگی

قدیمی های ورزش و کشتی فرنگی با نام و نشان غلامرضا قصاب آشنایی کامل دارند.

قصاب روزگاری در ترکیب تیم ملی، کشتی خوزستان و ورزش کشور جایگاه و اعتبار بالایی داشت. وی پس از پایان دوره قهرمانی از کشتی جدا نشد و راه تعلیم آینده سازان این ورزش را در زادگاه خود شهر دزفول پی گرفت. اعتبار و افتخار کشتی فرنگی دزفول. خوزستان و کشور در گذر زمان و عرصه مربیگری موی خود راسفید کرد. این پیشکسوت سرشناس خوزستانی سال های طولانی در سالن آموزش و پرورش کار مربیگری را ادامه داد تا اینکه شنیده ایم اخیرا مسئولین آموزش و پرورش به منظور تعمیر سالن مذکور محترمانه به قصاب و دیگر مربیان کشتی اعلام کرده اند تا مدت ها نمی توانند در مکان یاد شده به آموزش بپردازند. به این ترتیب قصاب فعلا بیکار شده و باید منتظر باشد یا سالن دیگری در اختیار وی قرار داده شود و یا همان سالن قبلی را پس از تعمیرات در اختیار بگیرد. لازم به ذکر است که غلامرضا قصاب دلاور مرد سر افراز خطه خوزستان و شهر قهرمان دزفولی اعتبارکشتی این منطقه محسوب می شود که در دوران کشتی افتخارات زیادی کسب کرد.
قصاب در دورانی که کشتی‌ می گرفت مدعی سر سخت وزن ۶۲ کیلو بود و عضو اعزامی تیم ملی به رقابت های المپیک مونترال بود. به او لقب سلطان سالتو داده بودند. به عبارتی در تاریخ کشتی ایران بهترین فن سالتو را او اجرا می کرد.


از زمانی‌ که پیشه مربی‌ گری را پیشه خو ساخت‌ بی‌ ادعا و دلسوز در خدمت نوجوانان و جوانان شهرش بوده بوده اما با تمام افتخارات وی اکنون سالنی را که خود تجهیز و راه اندازی کرده بود تخلیه کرده و معلوم نیست آیا دوباره به این مکان بازخواهد گشت یاخیر؟
نویسنده: احمد دباغ