تیم ملی بسکتبال سه نفره، بانوان ایران برای شرکت در جام جهانی هلند آماده می شود.

نیکا بیک لیک لی سرمربی تیم ملی ایران در این باره به البرز ورزشی می گوید: این دومین حضور بسکتبال سه نفره کشورمان در عرصه جهانی خواهد بود دوره قبل نخستین برد تاریخ بسکتبال را به دست آوردیم و امسال هم با اسپانیا، مغولستان، رومانی و چین همگروه خواهیم بود. برخی از این تیمها مسابقات ورودی را پشت سر گذاشته اند اما تیم ایران به خاطر داشتن رنکینگ ۱۳ جهانی مستقیم گزینش شد. ترکمنستان و قزاقستان و مغولستان دیگر تیمهای آسیایی هستند.
بیک لیک لی درباره این پرسش با توجه به اینکه ما در کاپ آسیا موفق نبوده ایم، چگونه می توانیم در مسابقات جهانی خودنمایی کنیم، می گوید: در کاپ آسیایی تایلند، وضعیت تیم ها بسیار خوب بود، ترکمنستان در رومانی اردو زده بود، استرالیا در فرانسه و مغولستانی ها در آمریکا بازی کرده بودند ولی ما فاقد دیدارهای تدارکاتی بین المللی بودیم. حالا مشکلات و ضعف های تیم را آسیب شناسی کرده ایم و می خواهیم پس از ده ماه فعالیت و تمرین و مسابقه، وارد عرصه مهمتری شویم. تلاش می کنیم ضد حمله های تیم را طوری برنامه ریزی کنیم که برای حریفان قابل شناسایی نباشد. بخصوص که حریفان اطلاعاتی از تیم ما در دست ندارند. یک روز در میان یک مسابقه با تیم های داخلی خواهیم داشت تا با شرایط مسابقات رسمی همسان سازی کنیم.
سرمربی گرگانی تیم ملی درباره جداسازی بازیکنان سه نفره و پنج نفره در بسکتبال می گوید: تیم های سطح اول دنیا مثل آمریکا با بازیکنان تیم ملی بانوان خود آغاز کرده بودند؛ بعد با بازیکنان زیر ۲۳ سال به میدان آمدند، چین با آنهمه جمعیت بازیکنان پنج نفره اش را آورده بود. قزاقستان اصلا پنج نفره ندارد و همه تلاش خود را معطوف به بسکتبال سه نفره کرد و مدال طلا هم گرفت. آنها که فقر بازیکن ندارند، بنابراین تیم ما هم بازیکنان شاخص و خوبی چون سعیده علی، شجاعی، وکیلی و … را دارد که همه آنها جزو ده بازیکن برتر ایران هستند. باید بیشتر تلاش کرد. زحماتی که در فدراسیون بسکتبال صورت می گیرد، می تواند در نهایت به اقدامات مهمتری در بسکتبال منتهی شود.

  • نویسنده : مرجان بنی یعقوب