تاکید به برگزاری لیگ کشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
تاکید به برگزاری لیگ کشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

دومین نشست هیات رییسه سازمان لیگ کشتی در محل خانه کشتی شهید ابراهیم هادی (فدراسیون کشتی) برگزار شد.

در راستای خواسته اهالی کشتی به ویژه کشتی گیران برای برگزاری لیگ کشتی در سال ۹۹، امروز نشست مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ کشتی با حضور دو تن از اعضای هیات رییسه سازمان لیگ برگزار شد.

در این نشست علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس سازمان لیگ کشتی، دکتر مجتبی زینی‌وند معاون وزارت آموزش و پرورش و عضو هیات رییسه سازمان لیگ و دکتر علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رییسه سازمان لیگ، محمدجواد یزدانی‌نیا نایب رئیس، محمدرضا محمدپور تبریزی دبیر و محمدحسین شاهمرادی مسئول امور مسابقات سازمان لیگ حاضر بودند.

در ابتدای دومین نشست هیات رییسه، رییس سازمان لیگ کشتی آخرین شرایط برای برگزاری بیستمین دوره لیگ برتر کشتی،‌ جام یادگار امام(ره) را تشریح کرد.

در ادامه رییس فدراسیون کشتی مسائلی را پیرامون لطمه بزرگ به ورزش اول کشور و همچنین متضرر شدن کشتی گیران به خاطر تعطیلی مسابقات به ویژه لیگ برتر بیان کرد.

کریمی فیروزجایی نیز با حمایت از برگزاری مسابقات لیگ کشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تلاش خود جهت صدور مجوز برای راه‌اندازی این رقابت‌ها با هماهنگی فدراسیون و سازمان لیگ کشتی خبر داد.

در ادامه نشست دکتر مجتبی زینی‌وند، معاون وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی که اخیرا به عضویت سازمان لیگ کشتی هم درآمده، با تاکید بر اینکه مسابقات کشتی را می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی مثل برخی دیگر از رشته ها و دیگر مشاغل برگزار کرد، حمایت خود را از سازمان لیگ و فدراسیون در حوزه کشتی پایه و مدارس اعلام داشت. او در بخشی از صحبت های خود گفت: کشتی نیاز به فرهنگ سازی و جریان سازی دارد.

در نهایت مقرر شد با توجه به خواسته بسیاری از کشتی‌گیران از سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات لیگ، رایزنی‌های لازم در جهت تدوین و تایید پروتکل‌های بهداشتی و در نهایت صدور مجوز برای برگزاری این رقابت ها از سوی اعضای هیات رییسه، مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون کشتی با مسئولان وزارت بهداشت، وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا صورت گیرد.