هفته دوم ليگ ملتها واليبال هم سپري شد و در اين بين تيم ايران با دو برد و يك شكست به كار خود پايان داد تا در رده دوم جدول رده بندي جا خوش كند.

اين درحالي است كه فدراسيون جهاني در اپشن هاي مختلف به معرفي برترين ها پرداخت كه ما در اين مطلب به بيان اين موضوع مي پردازيم.
امتياز آورترين بازيكن:شارون ورون اوانس از كانادا تا اينجا با كسب ١٠٧ امتياز درصدر قرار دارد بعد از نلي با ١٠٦ امتياز در جايگاه دوم و امير غفور با ٩١ امتياز در جايگاه پنجم قرار دارد.
بهترين آبشارزن؛ ريكاردو لوكارلي بازيكن قدرتي برزيل با ٥٨/١٦ درصد موفقيت در صدر قرار دارد و بعد او جان پاتري ٥٥/٣٨ در جايگاه دوم و از ايران هم غفور با ميانگين ٥١/٩٠ درصد در رده نهم قرار دارد.
بهترين مدافع: ژجيا ژانگ چيني با ١٩ بلاك در رده اول و سيد محمد موسوي با ١٥ دفاع و ميانگين٠/٦٨ در جايگاه دوم قرار دارد.
برترين پاسور:كاپيتان سعيد معروف با پنجه های دلپذير و چشم نواز خود با ٢٠٤ راننيگ ست و معدل ٩/٢٧ امتياز در هر ست توسط مهاجمين در صدر قرار دارد و بعد او سيمونه جيانلي پاسور ايتاليا و انتونينو بيزارد فرانسوي قرار دارند.
بهترين سرويس زن:ايگو كليوكا روس با ١٤ ACE تا اينجا بهترين بوده و بعد از وي اولنس از كانادا و نلي قرار دارند و محمد موسوي با ٧ سرويس در جايگاه هفتم قراردارد.
بهترين توپگير:سانتيگو دناني ليبرو ارژانتيني ها تا اينجا بهترين بوده و گريبينكوف فرانسوي و فابيو بالاسو در رده دوم و سوم قرار دارند و محمدرضا حضرت پور از ايران در رده چهارم قرار دارد.
بهترين دريافت كننده:به مانند توپگيري در دريافت هم دناني با معدل٤٠/٣٠ در رده اول و جولين زينگر الماني و روزالين پنچف بلغار در رده سوم قرار دارند و ميلاد عبادي پور هم با ٣٣/٧٨ در جايگاه چهارم قرار دارد.

  • نویسنده : شاهین خیری