تقویت تیم ها در دور برگشت
تقویت تیم ها در دور برگشت

نیم فصل اول لیگ برتر ایران در حالی تمام شد که تیم های سپاهان، پدیده و پرسپولیس با 31 امتیاز به ترکیب در رتبه های اول و دوم و سوم قرار گرفتند.

با تمام شدن نیم فصل و شروع و باز شدن پنجره های نقل و انتقالات حساسیت ها بیشتر در جابجایی بازیکنان رخ می دهد. اکثر تیم ها هم بازیکن می خواهند. تیم پرسپولیس با توجه به محروم بودن از دو پنجره نقل و انتقالاتی در همان اول فصل چند خرید داشت که یک سری از آنها به طور قرضی در تیم های دیگری بازی می کردند و چند بازیکن هم با تیم تمرین می کردند.
پرسپولیس در اول فصل با جذب مهدی شیری، مهدی شریفی، مهدی ترابی و سروش رفیعی نقل و انتقالات نیم فصل خود را آغاز کرد.
تیم استقلال تهران با تمام شدن نیم فصل با ۷ بازیکن خارجی خود (گرو و وینومایر) فسخ کرد و کار خود را با از دست دادن این بازیکنان شروع کرد.
تیم تراکتورسازی تبریز که اول فصل هم هزینه های فراوانی را کرد و کاپیتان های اول و دوم و سوم تیم ملی (اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، احسان حاج صفی) را به تیم خود آورد. بعد مهاجم حرفه ای خود لانستونی استوکس را جذب کرد ولی او را خیلی زود از دست داد تا در نیم فصل به دنبال جذب یک مهاجم تراز اول باشد البته زمزمه هایی مبنی بر حضور رضا قوچان نژاد مهاجم تیم آپوئل قبرس و تیم ملی کشورمان هم شنیده می شود. شاید با صحبت با مدیر برنامه بازیکن های خارجی خود هم بتواند آنها را به تیم خود باز گرداند.
تیم سپاهان اصفهان در همان اول فصل خریدهای فراوانی را انجام داد تا حدی که کسی تصور نمی کرد که در نیم فصل بازیکنی را برای بهبود شرایط تیمی اش بخواهد اما بازیکنان تیم امیر قلعه نوعی نشان دادند در برخی نقاط نیاز مبرمی به ترمیم دارند به ویژه در خطا دفاعی که در ۱۵ بازی ۱۲ گل دریافت کردند.
اما یکی از جذاب ترین تیم های نیم فصل با سرمربی جدید خود، تیم فولاد خوزستان است این تیم با توجه به نتایج ضعیف مربی پیشین خود را برکنار کرد.
افشین قطبی را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کرد. افشین قطبی در حالی بازی نیم فصل مقابل تراکتور سرمربی تیم خوزستانی بود که خوشبین ترین هوادار فولادی هم باور نداشت فولاد در تبریز بتواند تراکتورسازی پرمهره را شکست دهد. اما این کار را انجام داد و حالا با توجه به تمام شدن نیم فصل به باشگاه فهرست بازیکنان را که می خواهد، داده است همه منتظر هستند تا ببیند نظر افشین قطبی را چه کسی جلب کرده است؟
البته افشین قطبی دیشب قبل از سفر به کشورهای آسیای شرقی در تهران با برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم پرسپولیس نیز گفت و گویی داشت . بین مربی طرفین این توافق صورت گرفت که سینا مریدی به تیم پرسپولیس بیاید و فقط توافق بین باشگاه ها مانده است. حال باید منتظر ماند و دید که تیم ها برای تقویت خودشان چه بازیکنانی را به خدمت می گیرند آیا نام های بزرگ هم به لیگ ایران می آیند.