جلالی: از پیکان به صورت توافقی جدا شدم
جلالی: از پیکان به صورت توافقی جدا شدم

ماجرای کناره گیری مجید جلالی از مربیگری تیم فوتبال پیکان تهران از حوادث لیگ در نیم فصل حساب آمده است تا با وی گپ و گفت و گوی کوتاهی داشته باشیم.

حسن امامقلی
دلیل کناره گیری شما از مربیگری پیکان چه بود؟
در این باره باید به البرز ورزشی عنوان کنم بالاخره یکسری مسایل و مشکلات در واقع باعث قطع همکاری من با باشگاه پیکان شد و همچنین چهار، پنج تن از دستیارانم در پیکان هم از این تیم رفتند.
آیا شما با باشگاه پیکان تسویه حساب کردید؟
نخیر. اما بعدا این کار را انجام خواهم داد. به هر حال من از پیکان رفتم تا ببینم سرنوشتم برای ادامه مربیگری فوتبال ایران به کجا کشیده خواهد شد.
آیا در نیم فصل دوم لیگ برتر در تیمی مربیگری خواهید کرد؟
فعلا برای این کار زیاد عجله ندارم. هر وقتی که شرایط فوتبال ما برای ادامه کار مربیگری ام از هر نظر مهیا شود، آن وقت مربیگری یک تیم دیگر لیگ برتری را رسما قبول خواهم کرد.
آیا تعطیلی پنجاه روزه لیگ برتر به بعضی از تیم ها لطمه زیادی وارد نخواهد کرد؟
درباره این سوال باید توضیح بدهم بالاخره اولویت اول تیم ملی فوتبال کشورمان و بعد هم برگزاری لیگ سراسری باشگاه های داخلی است. بنابراین همه باشگاه های داخلی قطعا باید تابع تصمیمات اتخاذ شده از سوی فدراسیون باشند.
نحوه برگزاری لیگ برتر را چگونه دیدید ؟
به اعتقاد من برگزاری این دوره از مسابقات لیگ دارای نقاط قوت و ضعف هایی بوده است. تمامی تیم های شرکت کننده در این دوره از رقابت ها نیز ظرف پنج ماه پانزده بازی انجام داده اند و البته این مسئله هم ممکن است به تعدادی از تیم ها فشار زیادی وارد کند.
پدیده لیگ برتر تا نیم فصل کدام تیم بود؟
پدیده امسال لیگ برتر معلوم است . پدیده مشهد، چون این تیم با مربیگری یحیی گل محمدی انصافا نمایش خیلی خوبی را در لیگ برتر داشت و به دفعات متوالی هم در صدر جدول این رقابت ها قرار گرفته است. ولی سرآخر سپاهان با هدایت خوب امیر قلعه نوعی قهرمان نیم فصل این پیکارها شناخته شده است.
بحث فشردگی مسابقات را نباید فراموش کرد و بسیاری از بازیکنان آسیب شدند.
احتمال قهرمانی کدام تیم های بالای جدول و با مدعیان در لیگ برتر را از سایرین بیشتر می دانید؟
فکر می کنم سپاهان یا پرسپولیس به کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر دست پیدا کنند. اما نباید از بعضی از اتفاقاتی هم که معمولا در هر دوره از برگزاری لیگ برتر رخ خواهد داد، بی تفاوت ماند.
احتمال قهرمانی ایران در مسابقات جام ملت های آسیا چقدر است؟
تیم ایران در مصاف آینده با تعدادی دیگر از تیم های سرشناس قاره آسیا نتایج نسبتا خوبی کسب خواهند کرد. فکر می کنم بعد از سالها با شایستگی بر سکوی اول قهرمانی تکیه خواهیم زد.
البته عربستان، کره، ژاپن و استرالیا نیز از جمله رقبای جدی ایران در مسابقات آسیایی کشور امارات به شمار می آیند.
به عنوان آخرین سوال دلیل سفر اخیر شما به شمال به چه منظوری صورت گرفت؟
به عنوان مدرس فوتبال به بندر انزلی رفته بودم تا یک دوره کلاس آموزش آنالیز فوتبال را برگزار کنم. هیات فوتبال انزلی نیز بانی برگزاری این کار بود. ضمنا من تا وقتی که آن تیم مورد نظر بعدی خودم را پیدا نکنم، به بعضی دیگر از شهر و استانها می روم تا تجربیاتم به تعدادی بیشماری از مربیان جوان شهرستانی انتقال دهم .