کشورهایی که در عرصه ورزش قهرمانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، به موضوع استعدادیابی توجه ویژه‌ای قائل شده و با تمام جان و دل ابزار و امکانات موجود را در راستای شناسایی و معرفی استعدادهای ورزشی به کار می‌برند.

به گزارش خبرگزاری البرز، جمشید حمیدی طی گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: با ذکر مثالی در خصوص توجه به موضوع استعدادیابی در بین کشورهای آسیای شرقی اظهار داشت: چینی‌ها به برگزاری مسابقاتی به مانند «مینی والیبال» در سطح مسابقات المپیک توجه می‌کنند تا نتیجه مثبت چنین تفکر ارزشمند و ستودنی در سطوح مختلف بین المللی عیان شود.

عضو هیات مدیره انجمن ورزشی‌نویسان پیشکسوت ایران یادآور شد: برای اینکه رسالت دانشگاه بودن صدا و سیما حفظ شود، نیازمند پرداخت بیشتر به موضوع آموزش، معرفی رشته‌های گوناگون و تشویق نوجوانان و جوانان به سمت و سوی ورزش همگانی و قهرمانی هستیم و در این راستا باید از ظرفیت موجود به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

وی اضافه کرد: شکسته شدن رکورد فروش توپ والیبال در نقاط مختلف کشورمان اهمیت پیروزی‌های تیم ملی و در ادامه نقش مهم رسانه‌ها در پوشش مطلوب این رویداد و ارائه بازخوردهای مطلوب آن را نشان می‌دهد و باید از تریبون مهم و تاثیرگذار موجود به بهترین شکل ممکن بهره گرفت.

والیبال به دهکده بین‌المللی تبدیل شده است
عضو سابق انجمن والیبال‌نویسان جهان تصریح کرد: با توجه به نفوذ والیبال در بین خانواده‌ها این رشته به مانند یک دهکده بین‌المللی از عاشقان و طرفداران بی‌شماری برخوردار شده تا محبوبیت ورزش خانوادگی والیبال در سایه پیوند و پیوستگی عمیق با رسانه‌ها و مطبوعات روز به روز افزوده شود.

وی از برگزاری کارگاه والیبال‌نویسی برای اولین‌بار در استان اردبیل خبر داد و افزود: با توجه به برگزاری هفته چهارم لیگ والیبال ملت‌های جهان به میزبانی اردبیل و به منظور آشناسازی هر چه بیشتر خبرنگاران جوان این استان با مهارت‌ ورزشی‌نویسی، این کارگاه امروز چهارشنبه ۲۲ خرداد از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۶ در محل پارک علم و فناوری استان برگزار می‌شود.

حمیدی یادآور شد: استان اردبیل از صاحبان فکر، اندیشه و اصحاب قلم توانمندی برخوردار بوده و مطمئنا با انعکاس مناسب این رویداد مهم ورزشی بازتاب مثبتی از این میزبانی را در سطح کشور و جهان به نمایش خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: کارگاه آموزشی مذکور کلاس روزنامه‌نگاری نبوده بلکه تمرینی برای همدلی و اتحاد بیشتر برای پیشرفت والیبال و موفقیت ملی پوشان کشورمان است.

به گفته سردبیر روزنامه شوت، فدراسیون جهانی والیبال تاکید ویژه‌ای برای حضور خبرنگاران ورزشی در صحنه‌های بین‌المللی داشته تا تعقیب مسابقات، نقد و پوشش آن به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

تیم ملی والیبال قربانی نتیجه گرایی نشود
این کارشناس ورزشی در خصوص کیفیت تیم‌های حاضر در لیگ ملت‌های والیبال جهان نیز گفت: با وجود قرارگیری در سال منتهی به المپیک بسیاری از تیم‌ها با بازیکنان جوان و غیراصلی خود در این رویداد حاضر شدند.

وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال کشورمان از ۶ بازی گذشته خود در لیگ ملت‌های جهان موفق به کسب پنج پیروزی شده است، افزود: با وجود تمامی بازخوردهای مثبتی که چنین نتایجی می‌تواند داشته باشد، اما نباید به موضوع میدان دادن به بازیکنان جوان و بازیکن‌سازی برای سالیان آتی بی‌تفاوت بود.

عضو هیات مدیره انجمن ورزشی‌نویسان پیشکسوت ایران افزود: مصاف تیم ملی ایتالیا با برخورداری از تنها یک بازیکن اصلی خود در مقابل تیم ملی کشورمان نشان‌گر هدفگذاری این تیم برای آینده بوده و باید با درس گرفتن از چنین نگرش مثبتی فرصت بهاء دادن بیشتر به والیبالیست‌های جوان فراهم شود.