جنگ قدرتهای لیگ برتر در تالار آزادی/ شیمیدر به دنبال جبران، پترو به دنبال تثبیت!
جنگ قدرتهای لیگ برتر در تالار آزادی/ شیمیدر به دنبال جبران، پترو به دنبال تثبیت!

دیدار دو تیم شیمیدر تهران و پتروشیمی بندرامام مهم ترین و حساس ترین دیدار این هفته از رقابتهای لیگ برتر بسکتبال است.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، حساس ترین و جذاب ترین دیدار لیگ برتر بسکتبال فردا (دوشنبه) در تالار آزادی و مابین دو تیم شیمیدر تهران و پتروشیمی بندرامام برگزار می شود. رقابت صدرنشین و تیم دوم جدول از آن رو حساسیت زیادی دارد که دیدار این دو تیم در دور رفت با حواشی زیادی همراه بود و در نهایت پتروشیمی در خانه و با نتیجه ۸۵ – ۸۸ به برتری رسید. تنها باخت این فصل شیمیدری ها تاکنون مقابل قهرمان جام باشگاه های آسیا رقم خورده است و شاگردان محمدرضا اسلامی در پی جبران شکست دور رفت و رساندن امتیازات خود به پتروشیمی هستند. در آنسوی میدان نیز مهران حاتمی و بازیکنانش قصد دارند با پیروزی دیگر برابر شیمیدر اتفاقی نبودن برد دور رفت را به اثبات برسانند و همچنان بدون باخت به رقابتهای این فصل ادامه دهند.
پس از حواشی به وجود آمده در دیدار ذوب آهن اصفهان و شیمیدر در هفته سیزدهم این رقابتها، مدیرعامل باشگاه شیمیدر بازیکنان تیمش را ممنوع المصاحبه کرده است.

تیم ذوب آهن اصفهان که هفته گذشته میزبان شیمیدری ها بود و بازی خوبی را به نمایش گذاشت و حتی به برد نیز نزدیک شد، این هفته میزبان آویژصنعت پارسای مشهد هستند. در دیدار برابر شیمیدر، محمدرضا بهرام زاد گارد راس تیم ذوب آهن از ناحیه سر آسیب شدیدی دید و راهی بیمارستان شد همچنین مهدی اسماعیلی سنتر این تیم نیز از ناحیه ابرو دچار خونریزی شد.

تیم پدافند رعد دزفول تا ابتدای هفته چهاردهم لیگ امسال همچنان بدون برد به رقابتها ادامه می دهد. این تیم که در شرایط اقتصادی نا به سامانی به سر می برد، این هفته میزبان شهرداری گرگان خواهد بود. گرگانی ها با سه پیروزی پی در پی برای کسب چهارمین پیروزی به مصاف پدافند می روند.

در دیگر دیدار این هفته، پگاه ایران میزبان پالایش نفت آبادان خواهد بود. آبادانی ها در جایگاه سوم جدول قرار دارند و در دور برگشت هنوز شکستی را متحمل نشده اند. پگاه ایران نیز پس از بازی خوبی که برابر شیمیدر انجام داد، به زنگ خطر سایر تیم ها تبدیل شده است اما شنیده می شود مسئولین پگاه هنوز هیچ درصدی از مبلغ قرارداد بازیکنان را پرداخت نکرده اند و همین امر سبب نارضایتی بازیکنان شده است.

لازم به ذکر است تیم نیروی زمینی این هفته با قرعه استراحت رو به رو است.

برنامه دیدارهای هفته چهاردهم لیگ برتر بسکتبال به شرح زیر است:

ذوب آهن اصفهان – آویژ صنعت پارسای مشهد
ساعت ۱۶:۰۰

شیمیدر تهران – پتروشیمی بندرامام
ساعت ۱۶:۰۰

پدافند رعد دزفول – شهرداری گرگان
ساعت ۱۶:۰۰

پگاه ایران – پالایش نفت آبادان
ساعت ۱۸:۰۰

* پس از برگزاری هفته چهاردهم، لیگ به مدت ۲۵ روز به دلیل حضور تیم ملی در رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ تعطیل خواهد بود.