مشکلات فوتبال گیلان تمامی ندارد و این مشکلات در بخش بانوان مضاعف و رو به فزونی است به طور مثال ملوان انزلی در حالی از نبود بودجه می نالد و صحبت از انصراف از ادامه لیگ برتر این تیم به میان آمده که پارسال برخی تیم ها بکلی از صحنه رقابت ها کنار رفتند. وقتی مرکز استان چنین باشد اوضاع شهرستانها نا گفته پیداست.

معصومه جهانچی مربی فصل پیش تیم رشتی به البرز ورزشی می گوید: وقتی برای تیمهای آقایان ما پول نباشد، بانوان جای خود دارند. استان ما منطقه ای صنعتی نیست و همین معدود سرمایه گذاران هم که می آیند از موهبت تبلیغات و توجهات بی بهره اند. امروز برای اینکه ملوان به مشکل خورده است می نویسند و نوعی تبلیغ انجام می دهند ولی اگر در دوران فعالیت تیمها هم اینگونه مورد توجه باشند شاید فرجی حاصل شود.
جهانچی درباره احتمال بازگشت شهرداری رشت به لیگ برتر بانوان می گوید: ما از بابت پارسال ۴۰ درصد کادر فنی و ۷۰ درصد پول بانوان را گرفته ایم و آقای ناظمی مدیرعامل باشگاه هم تمایل زیادی برای تیمداری مجدد دارد، ولی باید ببینیم آیا بدهی های قبلی تسویه می شود؟
جهانچی که به اتفاق شادی مهینی کادر فنی تیم دختران ایران را در مسابقات انتخابی آسیا تشکیل می دادند در این باره نیز گفت: قرار است بعد از انتخابات استعدادیابی رده پایه تیم زیر ۱۶ سال را استارت بزنیم.

  • نویسنده : مرجان بنی یعقوب