حذف قهرمان آسیا از جام باشگاه های جهان!/مسئولین پترو در حال مذاکره برای حضور
حذف قهرمان آسیا از جام باشگاه های جهان!/مسئولین پترو در حال مذاکره برای حضور

فدارسیون جهانی بسکتبال پتروشیمی بندرامام قهرمان جام باشگاه های آسیا را از رقابتهای جام باشگاه های جهان حذف کرد.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی پتروشیمی بندرامام چندی پیش با قهرمانی در جام باشگاه های آسیا جواز حضور در نخستین دوره جام باشگاه های جهان را به دست آورد. در فاصله یک ماه مانده به برگزاری این رقابتها فیبا با ارسال نامه ای به باشگاه پتروشیمی بندرامام، قهرمان آسیا را کنار گذاشت.

چندی پیش فدارسیون بسکتبال ایران طی نامه ای از مسئولین برگزاری مسابقات جام باشگاه های جهان درخواست تغییر زمان مسابقات به دلیل نزدیکی زمان آن با پنجره ششم انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ را داده بود که نه تنها با آن موافقت نشد بلکه در پی آن خبر کنار گذاشتن پتروشیمی در این تورنمنت به باشگاه رسید.

همین موضوع باعث شد تا این تصور پیش بیاید که شاید فدارسیون بسکتبال ایران به دلیل حساسیت رقابتهای پنجره ششم، دستی در حذف تیم پتروشیمی از این تورنمنت داشته است. اما دبیر فدارسیون با تکذیب این موضوع، اعلام کرد که تنها درخواست ایران تغییر زمان برگزاری مسابقات بود و هیچ نقشی در حذف پتروشیمی نداشته است.
با این حال مسئولین باشگاه پتروشیمی بندرامام همچنان در حال مذاکره هستند تا بتوانند در نخستین دوره جام باشگاه های جهان حضور یابند.
جام باشگاه های جهان پیش از این به شکل سنتی و با حضور تیم های قدرتمند قاره اروپا و آمریکا برگزار می شد و قرار بود در این دوره نمایندگان قاره های آسیا، اقیانوسیه و آفریقا نیز حضور داشته باشند. این دوره از رقابتها بیست چهارم الی بیست و ششم بهمن ماه در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.