حسن محبی: آسیایی ثابت کرد باید بیشتر کار کنیم
حسن محبی: آسیایی ثابت کرد باید بیشتر کار کنیم

کشتی ما در رقابت های آسیایی قهرمان شد و جای خوشحالی دارد اما باید توجه داشته باشیم برای موفقیت در المپیک باید بیشتر کار کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ضمن بیان مطلب بالا به خبرگزاری البرز گفت: آزادکتران ما در حالی قهرمان آسیا شدند که فاصله امتیازات ما با هند چندان زیاد نبود.‌ از طرفی عملکرد برخی کشتی گیران خارجی از جمله قزاق ها، ژاپنی ها و هندی ها بیانگر این واقعیت است که آنها هم بیکار ننشسته اند و با جدیت تلاش می کنند. خصوصا ژاپنی ها که در اوزان بالا از جمله ۸۶ و ۹۲ خیلی مطرح نبدند به فینال رسیدند که خود جای نگرانی دارد. کشتی گیر قزاق که مقابل پرویز هادی برنده شد هم نشان داد به تمام ریزه کاری های این ورزش آشنایی دارد. در واقع از او می توان به عنوان پدیده مسابقات یاد کرد.
محمدحسن محبی در پاسخ به این پرسش که مسابقات آسیایی چه درس های برای ما داشت، تاکید کرد: واقعیت این است که ما باید بیشتر تلاش کنیم. روی سخن من با فدراسیون، کادرفنی و کشتی گیران است که اهتمام و جدیت بیشتری نشان دهند. ابتدا باید برای کسب سهمیه های باقی مانده المپک تلاش کنیم و سپس برای موفقیت در المپیک برنامه داشته باشیم. اگر ما از امروز به فکر نباشیم،کار در المپیک دشوار خواهد بود. من سعی خواهم کرد این نکته را به مسیولین فدراسیون و کادر فنی هم یاداور شوم که تمام تمهیدات لازم را به کار گیرند.
محبی در پایان با اشاره به مشخص شدن دوپینگ حریفان یدالله محبی در مسابقات جهانی که باعث کسب سهمیه این کشتی گیر و ارتقا جایگاه ملی پوش سنگین وزن شد، گفت: جای خوشحالی است که این اتفاق افتاد و هم کسب سهمیه توسط یدالله محرز شد و هم تیم ایران روی سکوی حهانی رفت اما امیدوارم ورزشکاران خصوصا کشتی گیران عرصه جهانی توجه داشته باشند که استفاده از مواد نیروزا و کسب پیروزی کاذب نه تنها آنان را به جایی نخواهد رسانید بلکه موجب تضعیف حق حریفانی می شود که ورزش پاک را سرلوحه قهرمانی خود قرار داده اند. چه بسا اگر دو کشتی گیر سنگین وزن دوپینگ نکرده بودند یدالله با روحیه بالا به مدال جهانی دست می یافت.