حسینی: گسترش هندبال بستگی به حمایت رسانه ها دارد
حسینی: گسترش هندبال بستگی به حمایت رسانه ها دارد

زهرا سادات حسینی گفت: مهم ترین دغدعه هندبال پایه مربی خارجی و ایرانی نیست، بلکه نبود شرایط،امکانات و بودجه لازم برای اعزام های بین المللی است

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی؛ زهرا سادات حسینی دروازبان جوان و اصفهانی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان می گوید: وجود بازیکنان جوان در لیگ برتر باعث می شود تا ما لیگ پویا و مفید داشته باشیم چرا که بازیکنان در رده های سنی پایین از انگیزه بسیار بالا برخوردار هستند البته این شرایط در صورتی امکان پذیر است و باعث می شود که ما لیگ پویا و مفیدتری داشته باشیم که از همان ابتدا از لحاظ فیزیکی و روحی بازیکنان خود را آماده کنند در غیر این صورت با آسیب های سختی مواجه خواهند شد که می تواند عمر حرفه ای هندبال بازی کردن جوانان را خیلی کم کند.

حسینی نقش مربی برای پرورش یک ورزشکار و تبدیل کردن آن به یک بازیکن طراز اول و قهرمان را مهم دانست و می گوید: مربی نقش خیلی مهم و بسیاری در آینده هر بازیکن دارد که علاوه بر علاقه و استعداد ذاتی که فرد دارد ، پرورش و تشخیص مربی است که آن شخص را در جایگاه ها بالا و مهم قرار می دهد و خوشبختانه در خانواده هندبال کشور هم استعداد های خوبی وجود دارد که کشف شدند و هم اینکه مربیان با دلسوزی برای پیشرفت وموفقیت بازیکنان تلاش می کنند.

دروازبان باشگاه سپاهان در رابطه با سطح رقابت های لیگ برتر در سال اخیر اظهار می کند: لیگ ۹۸ از سطح خوب و بالای برخوردار بود همانطور که شاهد بودید در فصل گذشته بازیکنان شاخص و ملی پوش در میان تیم های مختلف پراکنده شدند تا ما لیگ پویا و جذابی را دنبال کنیم.

او می گوید: پوشش رسانه ای هندبال ضعیف است، پوشش رسانه ای قوی باعث می شود تا اسپانسرهای قوی در هندبال شرکت کنند و سرمایه گذاری داشته باشند امیدوارم رسانه توجه بیشتری به هندبال داشته باشد تا‌دماشاهد دیده شدن هندبال باشیم.

عضو تیم ملی جوانان در رابطه با مشکلات موجود در هندبال پایه و استفاده از مربی خارجی برای هدایت تیم ملی جوانان می افزاید: از نظر شخصی من مهم ترین مشکل بازیکنان پایه وجود مربی خارجی و یا داخلی نیست،چیزی که بازیکنان جوان و پایه را خیلی اذیت می کند ثابت نبودن شرایط،امکانات و بودجه کافی برای اعزام است. و این تنها یک سقوط برای هندبال ایران در بخش بانوان به حساب می آید،متاسفانه در چند سال اخیر در رده های همچون نوجوانان و جوانان تیم ملی اعزام بین المللی نداشته است. اگر قراره دختران هندبالیست در رده های پایه موفق عمل کنند نیازمند امکانات بیشتر هستند و در مجموع ترکیب استفاده از مربی داخلی و خارجی به پیشرفت هندبال کمک می کند.

گفت وگو از: صمد خزایی