اردوی آماده سازی تیم فوتبال نوجوانان ایران این روزها زیرنظر حسین عبدی کایپتان و هافبک سابق پرسپولیس با حضور 52 بازیکن در حال پیگیری است، شاگردان عبدی خود را برای حضور بهتر در رقابتهای نوجوانان آسیا آماده می کنند. کشور ما در آینده میزبانی مسابقات نوجوانان آسیا را بر عهده خواهد داشت. به همین دلیل گفت و گویی با عبدی انجام داده ایم تا از نظرات وی درباره آخرین وضعیت آمادگی بازیکنان نوجوانان ایران قبل از مصاف رقبای آسیایی و همچنین نتیجه احتمالی دیدار فردا شب پرسپولیس در بوشهر برابر تیم پارس جنوبی جم مطلع شویم.

درباره وضعیت بازیکنان تیم نوجوانان توضیح می دهید؟
خوشبختانه وضعیت اردو و کیفیت کار بازیکنان نوجوانان برای حضور بهتر در رقابت های آسیایی نسبتا رضایت بخش است، ۵۲ بازیکن در اردوی آماده سازی تیم ها شرکت دارند و تیم ایران با تیم های افغانستان، مالدیو و فلسطین در دیدارهای مقدماتی نوجوانان آسیا همگروه است. البته رقابت های آسیایی نوجوانان آسیا طی ماه های آینده به میزبانی ایران برگزار خواهد شد.
آیا برای نوجوانان بازیهای تدارکاتی داخلی و یا خارجی از کشور هم در نظر گرفته اید؟
بله، منتظر اقدامات مسوولان فدراسیون فوتبال در خصوص نحوه برگزاری چند دیدار تدارکاتی برای تیم نوجوانان کشورمان هستیم. تیم نوجوانان ایران پنج مردادماه به منظور برگزاری ادامه اردوهای آماده سازی چند دیدار تدارکاتی به یکی از کشورهای خارجی اعزام خواهد شد.
احتمال راهیابی تیم ایران از مرحله دیدارهای دور مقدماتی تا فینال مسابقات آسیایی چقدر است؟
هر چقدر کار و تلاش کنیم از شانس بیشتری برای صعود از این مرحله از بازیهای مقدماتی به فینال برای کسب عنوان قهرمانی آسیا برخوردار خواهیم شد.
فردا شب احتمال قهرمانی پرسپولیس در رقابت نزدیک با سپاهان برای چه اندازه خواهد بود؟
پرسپولیس به دلیل داشتن سه امتیاز بیشتر نسبت به سپاهان برای سومین بار متوالی به عنوان قهرمانی در این رقابتها دست پیدا می کند و در این باره تردید ندارم.
دلیل عدم نتیجه گیری پرسپولیس طی هفت بازی اخیر چه بود؟
به خاطر این است که بیشتر رقبای داخلی و یا آسیایی پرسپولیس از کارهای تاکتیکی و گروهی تیم برانکو آشنایی کافی پیدا کرده بودند و به نوعی دست تیم پیش رقبا رو شده بود.

  • نویسنده : حسن امامقلی