سرپرست فدراسیون نشان داده در سایه آرامش و حمایت مسئولین ورزش می توان نتایج خوبی در وزنه برداری گرفت، نمونه اش تجدید قهرمانی تیم جوانان در مسابقات جهانی بود.

دبیر پیشین فدراسیون وزنه برداری در رابطه با تحولات فدراسیون و انتخابات پیش رو به خبرگزاری البرز گفت: مسئولین ورزش از برگزاری انتخابات در دهه اول تیرماه سخن به میان آورده اند این در حالی است که هیات های استانی و اعضای مجمع چشم به تغییرات در فدراسیون دوخته اند. الآن غیر از سرپرست فدراسیون هیچ کدام از مسئولین گذشته اعم از نایب رییس، دبیر، روابط عمومی و دیگر عوامل تغییر پیدا نکرده اند. شاید این افراد تاثیرگذاری مستقیمی در انتخابات نداشته باشند اما جنبه روانی موضوع و تبلیغاتی که در همین رابطه صورت می گیرد به گونه ای است که شائبه هایی را به وجود آورده است.
حسین مقامی افزود: در رابطه با لزوم تغییرات، نمایندگان مجلس هم به وزارت ورزش تذکر داده اند اما هنوز اقدامی از سوی سرپرست فدراسیون انجام نشده است. روشن است که اگر شرایط به همین روال باقی بماند و انتخابات با همین شیوه برگزار شود شائبه های زیادی ایجاد خواهد شد. یک بام و دو هوا نمی شود کار کرد. از یک طرف صحبت از انتخابات بدون مهندسی می شود و از طرف دیگر می خواهیم همین انتخابات را با هدایت نیروهای منسوب به یک کاندید برگزار کنیم.
رییس هیات کشتی استان قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: ما تنها ۲ سهمیه در المپیک توکیو خواهیم داشت و نفرات اعزامی نیز از حالا مشخص هستند؛ بنابراین چه رییس فدراسیون باشد و چه نباشد ما در دو وزن که اعزام می کنیم شانس مدال داریم. با این وضع چرا باید فضا به گونه ای ترسیم شود که تلقی مهندس انتخابات به وجود آید؟
مقامی در پایان تاکید کرد: شک ندارم اگر فضای انتخابات وزنه برداری شفاف شود نامزدهای احراز ریاست نیز با آرامش خاطر و برنامه ریزی درست پیش خواهند رفت و قطعا در نهایت ۲ یا ۳ کاندید برای رقابت نهایی خواهیم داشت.
خبرگزاری البرز/ واقعیت این است که بحث انتخابات فدراسیون های مهمی چون کشتی و وزنه برداری که از جمله رشته های مدال آور ما در المپیک ۲۰۲۰ توکیو محسوب می شوند نیاز به مدیریت درست، برگزاری انتخابات بی شائبه و تعیین تکلیف عاجل دارد. امری که به نظر می رسد به دلیل پاره ای ملاحظات به درستی انجام نشده است. تردیدی نیست که اگر رقابت انتخاباتی وزنه برداری با شرایط کنونی و فضای موجود برگزار شود، حرف و حدیث بسیار در میان خواهد بود مگر اینکه در اسرع وقت فضا برای برگزاری انتخابات بی حرف و حدیث را فراهم کنیم.