حشمت مهاجرانی: جام ملت ها جام شگفتی ساز است
حشمت مهاجرانی: جام ملت ها جام شگفتی ساز است

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 78 آرژانتین و در مصاف با رقبای سرشناس خارجی خود نظیر تیم های ملی پرو، هلند و اسکاتلند هر چند موفق شد از مرحله اول مقدماتی به دور بعدی صعود کند، اما در آن زمان حشمت مهاجرانی سرمربی با تجربه و واقعا کار بلد و کارگشته تیم ملی فوتبال ما تیم خیلی خوب و قدرتمندی را تشکیل داده بود.

حسن امامقلی
تیم ایران بعد از قبول دو باخت متوالی از پرو و هلند به دلیل تساوی یک بر یک در سومین دیدار مقابل تیم ملی اسکاتلند که از قضا ایرج دانایی فرد نیز زننده تنها گل و یک امتیاز باارزش ایران به اسکاتلند بود علیرغم داشتن شایستگی زیاد از حضور در مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی بازماند. در صورتی که حشمت خان در راه پیشرفت و احیا کردن فوتبال کشورمان هم در سطح مسابقات قاره آسیا و یا بین المللی نقش زیادی داشت.
امروز فرصتی دست داد تا با استاد مهاجرانی گفت و گویی انجام بدهیم و از نکته و نظرات سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورما باخبر شویم که در زیر می خوانید:
در حال حاضر کدام کشور حضور دارید؟
فعلا در تهران اقامت دارم شب گذشته از شهر مقدس مشهد به تهران بازگشتم.
چرا در مراسم هفتمین روز فوت زنده یاد ایرج خان شرکت نکردید؟
به خاطر این بود که بعد از بازگشت، از سفر خارج از کشور به ایران به زادگاهم شهر مقدس مشهد رفته بودم، متاسفانه قسمت نشده بود که در این مراسم که به خاطر ایرج عزیز ترتیب داده شده بود ، شرکت کنم. اما از طریق روشن در جریان وضعیت ایشان بودم. خدایش بیامرزد.
از خصوصیات دانایی فرد کمی برایمان می گویید؟
به اعتقاد من دانایی فرد همیشه جزو مودب ترین و منظم ترین بازیکنان زمان مربیگری من در تیم ملی بود. وی از خصوصیات فنی و اخلاقی خیلی خوبی هم برخوردار بود. وی زننده تنها گل زیبا و دیدنی ایران به تیم ملی اسکاتلند جام جهانی ۷۸ آرژانتین بود. مردم ایران هرگز ایرج دانایی فرد و نیز آن گل قشنگ ایشان به اسکاتلند را فراموش نمی کنند.
این را بگویم که دانایی فرد به اتفاق آندرانیک اسکندریان بعد از پایان جام جهانی آرژانتین به تیم منتخب جهان دعوت شد و سپس به ایالات متحده سفر کرد و عضویت تیم مشهور کاسموس نیویورک و … را برعهده گرفت. سالها بود که در ایالات متحده اقامت داشت.
از نگاه شما احتمال قهرمانی تیم ایران در جام ملت های آسیا (امارات) چقدر است؟
در این باره باید یک توضیح بدهم جام ملت های آسیا در واقع جام شگفتی ها است. مگر خود شما در البرز ورزشی هم یادتان رفته است که تیم ملی عراق در میان ناباوری همگان چند سال پیش به عنوان قهرمانی در جام ملت های آسیا رسیده بود.
در حال حاضر تیم ایران نیز از بازیکنان خیلی خوبی برخوردار است و دارای چندین لژیونر با تجربه است و به عنوان دارنده یکی از بهترین نیروهای انسانی در سطح فوتبال قاره آسیا است.
نظر شما درباره خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس چیست؟
متاسفانه سالها است که بحث خصوصی سازی این دو باشگاه قدیمی ورزش ایران مطرح می شود. اما در این باره مسوولان ذیربط سریعا باید وارد عمل شوند تا خصوصی سازی باشگاه های مذکور رسما صورت بگیرد تا آن وقت تکلیف این دو باشگاه سرخابی های پایتخت بر همگان روشن شود.