حقیقت پشت ابر باقی نماند/ کریمی تبرئه شد
حقیقت پشت ابر باقی نماند/ کریمی تبرئه شد

دربی دیگری در پیش است و پرسپولیس و استقلال در شرایطی یکبار مقابل همدیگر قرار می گیرند که کمک داور بازی سال 89 که در اثر شیطنت خبرنگار یک رسانه متهم به تبانی شده بود، حکم برائت گرفت.

دربی البته همیشه حرف و حدیث ها و حواشی زیادی را همراه داشته است که گاهی نشات گرفته است، تعصبات رنگی است اما جریان مورد اشاره ما از این قرار بود که در دربی ۶۹ که استقلال با گل فرهاد مجیدی برنده شد، گل محمد نوری توسط مرتضی کریمی کمک داور مسعود مرادی آفساید گرفته شد. بعد از این مسابقه خبرنگار سایت شفقنا مطلبی را نوشته بود مبنی بر اینکه کریمی گفته است؛ یک ال سی دی و مقداری پول از باشگاه استقلال گرفته بود، اما این قضیه سر درازی پیدا کرد و باعث بروز قشقرق و جنجال شد و کریمی نیز از خبرنگار سایت مزبور شکایت کرد تا اینکه پای واسطه ها و پادرمیانی ها پیش آمد و کریمی در اثر رو در بایستی رضایت داد و سردبیر سایت مزبور نیز در همان زمان ناچار به عذرخواهی از کریمی شد.

حال با گذشت این مدت به نسبت طولانی کمیته های استیناف و اخلاق فدراسیون فوتبال و کمیته های مرتبط دیگر بعد از بررسی قضایا و مواد مطروحه آن نوشته را یک شیطنت رسانه ای و عاری از حقیقت خوانده اند و رای به تبرئه مرتضی کریمی داده اند. آرای اعلام شده برای کریمی که سالها از این بابت دچار رنجش خاطر بوده است، مرهمی شد تا زخم افترا و تهمت یک خبرنگار جوان را قدری التیام ببخشد و بدین ترتیب به نظر می رسد یکبار دیگر حقیقت هیچگاه پشت ابر باقی نماند و به حتم شاهد به بازگشت دوباره کریمی به آغوش فوتبال خواهیم بود و امیدواریم که جامعه ورزش هیچگاه در معرض اتهامات واهی قرار نگیرند.

 

نویسنده و عکاس: حبیب رحیمی

  • نویسنده : حبیب رحیمی