چند خبر کوتاه از ورزش کشور را مرور می کنیم

چرا استقلال ناکام ماند؟
استقلال در خانه نتوانست از پس العین بر آید. تساوی در تهران به منزله قبول شکست است. برخی ها این ناکامی را از زاویه فنی ارزیابی می کنند و اعتقاد دارند که شفر مربی روزهای سخت نیست اما گروه دوم اعتقادی بر خلاف نظریات گروه اول دارند. در این ارتباط نظریات کارشناسان فوتبال که روزگاری در تیم استقلال توپ می زدند را جویا شدیم تا بدانیم که دلایل ناکامی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا به چه مواردی ارتباط پیدا می کند.
***
چهره های سرشناس در انتخابات هیات فوتبال تهران
ثبت نام برای در اختیار گرفتن سکان هیات فوتبال تهران آغاز شده است. در حال حاضر یکی دو تقر به عنوان کاندیدا کار ثبت نام را انجام داده اند. مانند صالح و بدخشان. اما گروه دیگری که هنوز ثبت نام نکرده اند. ظرف چند روز آینده با انجام ثبت نام خود را وارد مبارزه انتخابات خواهند کرد تا تنور انتخابات داغ شود.
شنیده ها حاکی از آن است، عزیز محمدی، امیر عابدینی، میرشاد ماجدی و ابرهیم شکوری که در حال حاضر سرپرست موقت دبیر کلی فدراسیون فوتبال را بر عهده دارد نفراتی هستند که خود را برای تکیه زدن بر صندلی ریاست هیئت فوتبال تهران آماده کرده اند.
***
فرشید اسماعیلی از استقلال دور می شود
فرشید اسماعیلی هافبک بازیساز و گلزن تیم استقلال برای مدتی از تیم استقلال دور خواهد شد. پارگی عضله شکم او نیاز به جراحی دارد. گرچه وی در دیدار استقلال با العین در ترکیب تیم استقلال قرار داشت، اما به دلیل شدت یافتن مصدومیتش به ناچار مجبور به ترک میدان شد. پزشک تیم استقلال اعتقاد دارد که اسماعیلی باید هرچه زودتر جراحی شود. اگر این اتفاق بیافتد، اسماعیلی دربی ۸۹ را در تاریخ ۱۰ فروردین از دست خواهد داد.
***
تغییرات در تربیت بدنی تهران
از ما نشنیده بگیرید، اما شنیده ایم به زودی در راس تربیت بدنی و جوانان ورزش استان تهران تغییراتی حاصل خواهد شد. در حال حاضر گل محمدی ریاست تربیت بدنی و جوانان ورزش تهران را بر عهده دارد اما شنیده ایم که وزارت ورزش در نظر دارد تا با ایجاد تغییرات فرد مورد نظر را در تربیت بدنی و ورزش جوانان تهران قرار دهد.
***
نام سرمربی تیم ملی لو رفت!
با آنکه از سوی هدی تاج اعلام شده بود که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معرفی خواهد شد، اما از راهروی پرپیچ و خم فدراسیون فوتبال خبر رسید که مربی تیم ملی شناخته شده است. نام سرمربی تیم لو رفته و او کسی نیست جز زلاتکو دالیچ که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سرمربی تیم ملی کرواسی بوده می گویند. او چمدانهایش را بسته و آماده سفر به تهران است. مگر آنکه بار دیگر حوادث غیر منتظره ای رقم بخورد.