دو برد در پنجره نخست رقابتهای انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱
دو برد در پنجره نخست رقابتهای انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱

تیم ملی بسکتبال ایران روز گذشته در دومین دیدار پنجره نخست انتخابی کاپ آسیا، تیم ملی قطر را از پیش رو برداشت.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، پنجره نخست رقابت های انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱ با دو پیروزی برای تیم ملی کشورمان به پایان رسید. روز گذشته تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار این پنجره درحالی به مصاف تیم ملی قطر رفت، که این دیدار به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بدون تماشاچی برگزار شد.

  • مصدومیت یخچالی در کوارتر نخست

 سجاد مشایخی، محمد حسن زاده، حامد حدادی، بهنام یخچالی و محمد جمشیدی پنج بازیکن آغاز کننده تیم ایران بودند. قطری ها نیز از چهار بازیکن بوسنیایی و یک بازیکن مصری تبعه شده بهره می بردند. نخستین امتیاز این دیدار با دستان محمد جمشیدی و پاس حامد حدادی به سود ایران ثبت شد و سپس قطری ها یک سه امتیازی بر سبد ایران نشاندند. پیش از شروع دقیقه دوم این دیدار، بهنام یخچالی از ناحیه مچ پا آسیب دید و خیلی زود زمین را ترک کرده و سعید داورپناه به جای او وارد میدان شد. تیم ملی کشورمان از همان ابتدای دیدار فاصله امتیازی را زیاد کرد و حامد حدادی سنتر تیم ملی نیز در این کوارتر یک پرتاب سه امتیازی به ثمر رساند. این کوارتر با نتیجه ۹ – ۲۴ به سود کشورمان به پایان رسید.

  • کوارتر تازه واردها

با شروع کوارتر دوم، مهران شاهین طبع سرمربی تیم ایران، سینا واحدی جوانترین بازیکن تیم را به زمین فرستاد تا این بازیکن در سن ۱۹ سالگی نخستین حضور خود در تیم ملی را تجربه کند. کمی بعد مسعود سلیمانی دیگر بازیکنی که برای نخستین بار پیراهن تیم ملی را بر تن کرده وارد میدان شد. از نکات جالب این کوارتر پاس گل سینا واحدی به مسعود سلیمانی بود که باعث شد سلیمانی نخستین دو امتیازی خود در تیم ملی را به ثبت برساند. ملی پوشان کشورمان با کسب ۴۵ امتیاز در برابر ۲۷ حریف، کوارتر دوم را به پایان رساندند و به رختکن رفتند.

  • حضور صالحی امیری در تالار آزادی

در کوارتر سوم رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای تماشای این دیدار به تالار آزادی آمد و نیمه دوم این رقابت را از نزدیک نظاره کرد. در این کوارتر محمد ترابی سنتری که نام او در لیست ۱۲ نفر دیدار دوم قرار گرفته بود، به میدان آمد و با حضور رسول مظفری در زمین بازی همه بازیکن تیم ایران شانس بازی کردن را به دست آوردند. کوارتر سوم ۴۰ – ۶۷ به سود تیم کشورمان به پایان رسید. در کوارتر پایانی نیز قطری ها کاری از پیش نبردند و تاب مقاومت برابر بازیکنان ایران را نداشتند. محمد ترابی در این کوارتر پنج فوله شد و تنها بازیکنی بود که به دلیل پنج خطای شخصی از زمین خارج شد. این دیدار در نهایت با نتیجه ۵۲ – ۹۵ به سود شاگردان مهران شاهین طبع به پایان رسید تا تیم ملی کشورمان پنجره نخست را با دو پیروزی خانگی پشت سر بگذارد.

در این دیدار همچون بازی قبل حامد حدادی با کسب ۱۳ امتیاز، ۸ ریباند، ۵ پاس منجر به گل، ۱ توپربایی، دو بلاک شات و تاثیرگذاری +۲۵ موثرترین بازیکن میدان شد. در تیم ملی قطر نیز امیر موجکیک ۱۴ امتیاز، ۵ ریباند، ۲ پاس منجر به گل و تاثیرگذاری +۱۴ موثرترین بازیکن تیمش بود. نوید رضایی فر  با کسب ۱۹ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان شد. همه بازیکنان ایران به جز بهنام یخچالی که در دقایق ابتدایی مصدوم شد، در این دیدار کسب امتیاز کردند.

گزارش از: کیانا شادرو