دکتر امیرساسان: سکوت کردم تا حاشیه ایجاد نشود
دکتر امیرساسان: سکوت کردم تا حاشیه ایجاد نشود

با قانون جدید وزن کشی آماده سازی و ریکاوری کشتی گیران بسیار دشوار است. در واقع مربیان از روزی که کشتی گیر را در اختیار می گیرند باید مسائل تغذیه و وزن قهرمانان را کنترل کنند.

دکتر امیر ساسان پزشک تغذیه و ریکاوری تیم های ملی کشتی در پاسخ به پرسش خبرگزاری البرز در این خصوص این که چرا مدت ها نام و نشانی از وی نبود، اظهار کرد: من کنار کشتی بودم اما از آنجایی که اسم من در لیست اردو تیم ملی اعلام نمی شد، لذا خیلی ها فکر می کردند با کشتی نیستم. حتی رسانه ها تصور می کردند از کشتی رفته ام. وی در رابطه با دلایل عدم حضور خود طی رقابت های جهانی مجارستان گفت: در این رابطه خیلی علاقه ندارم اظهار نظر کنم چرا که اگر حرفی بزنم این تصور ایجاد می شود که به خاطر نرفتنم دلخورم ، در حالی که چنین نیست زیرا با توجه به تغییر قوانین و همزمانی روز وزن کشی و مسابقه حتما لازم بود پزشک تغذیه ریکاوری کنار تیم باشد البته مسئولین فدراسیون هم در بیم و امید مسائل مالی و رفتن یا نرفتن به مسابقات بودند در نهایت برخی بیکاره ها راهی بوداپست شدند و من که باید لحظه ای تیم و قهرمانان را تنها نمی گذاشتم، جا ماندم. نبود پزشک تغذیه و ریکاوری ضربه مهلکی بر پیکر کشتی وارد کرد. خیلی غصه خوردم که نتوانستم به تیم کمک کنم. شش ماه زحمت اردو و تلاش، طی یک روز از بین رفت.
امیر ساسان ادامه داد: هدف اصلی من کمک به ورزش اول و افتخار آفرینی برای کشور است و خوشحالم که طی سال هایی که کنار کشتی بودم توانستم به وظیفه خودم عمل کنم بدون هیچگونه چشمداشت و توقع.
سال هاست پاداشی به من تعلق نگرفته، زمان یزدانی خرم با من هم مانند دیگر اعضای تیم برخورد می شد اما بعد از آن بنا به دلایلی علی رغم زحمات فراوان این مهم صورت نگرفت. گلایه ای ندارم اما اگر حضور من در کشتی و تیم ملی اهمیت دارد باید این اهمیت در تمام ابعاد مهم باشد.
وی در پایان گفت: سرمربیان جدید هر دو تیم آزاد و فرنگی بلافاصله پس از حضور در فدراسیون تماس گرفتند تا همچنان در کنار تیم ها باشم. افتخار می کنم به ورزش کشور خدمت کنم اما واقعا با توجه به شرایط موجود و وزن کشی در روز مسابقه باید تدبیر دیگری اندیشیده شود و کشتی گیران یک به یک زیرنظر گرفته شوند. وگرنه کسب موفقیت خیلی دشوار خواهد بود.