ذوالفقارنسب : خصوصی سازی از الزامات استقلال و پرسپولیس است
ذوالفقارنسب : خصوصی سازی از الزامات استقلال و پرسپولیس است

کمتر تیمی در کشور پیدا می شود که بیژن ذوالفقارنسب در آن به عنوان بازیکن یا مربی فعالیت نداشته باشد.

علی محسنی سی پی
وی یکی از اعضای تیم ملی در آخر قهرمانی ما در جام ملت های آسیا در سال ۱۹۷۶ بود. به بهانه مطرح شدن بحث خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و حضور تیم ملی در جام ملت های آسیا با این ملی پوش سابق فوتبال و کارشناس ورزش گفت و گوی کوتاه داشتیم.
دوباره خبرهایی مبنی بر خصوصی سازی دو باشگاه بزرگ شنیده می شود نظر شما چیست؟
یکی از مهمترین مسائل فوتبال ما بحث خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است. متاسفانه هر از گاهی موجی به راه می افتد و مباحث گوناگونی مطرح می شود ولی در عمل و در اجرا پیشرفتی حاصل نمی شود. بحث خصوصی سازی از الزامات حیاتی این باشگاه هاست. با این مدیریت و با این نگاه اقتصادی ورزش به فوتبال این باشگاه ها خیلی هنر کنند، بتوانند در همین سطح بمانند و شاهد پیشرفتی در سطح نظام باشگاه داری نخواهیم بود و مدیریت توانمند، اقتدار تیم داری و سطح کیفی تیم ها حتی در رقابت های داخلی نیز با مشکل مواجه خواهد شد.
ولی با صحبت هایی که این بار مطرح شد روند کند و آهسته ای که شاهد هستیم، به نظر می رسد این بار تفکر و برنامه پشت این کار باشد و به سرانجام برسد.
چه راهکارهایی وجود دارد تا این دو تیم به بهترین نحو، به بخش خصوصی بپیوندند؟
هم در وزارت ورزش و هم در نظر مجلسیان و دولت باید یک فکر واحد به وجود بیاید و یک کارگروه ورزشی – اقتصادی سالم و دوراندیش را مسئول اجرای این کار کنند و از بحث ها و شایعات بی اساس جلوگیری می کنند.
در نوبت قبل، مجلس با فرهنگی قلمداد کردن این دو باشگاه از خصوصی سازی این دو باشگاه جلوگیری کرد. اگر باز هم این دو باشگاه نتوانند وارد بخش خصوصی شوندَ، باید روی همین مدار کج دار و مریز حرکت کنند و با تصمیمات فردی اداره شوند.
نظر شما در مورد تیم ملی ، در آستانه رقابت های جام ملت های آسیا چیست؟
تیم ملی ما همیشه یکی از مدعیان جام ملت های آسیا بوده و چندین بار حضور در فینال و قهرمانی در این رقابت ها را تجربه کرده است.
فوتبال آسیا در این چند سال متحول شده و کشورهایی مانند ژاپن ، کره جنوبی، استرالیا و عربستان پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشتند. بنابراین تیم ملی ما در این دوره یک محک واقعی خواهد خورد و جام ملت های آسیا می تواند بهترین زمان ارزیابی تیم ملی ما باشد.