رحیمی شیخ: ایران به سلطه هندی ها پایان داد
رحیمی شیخ: ایران به سلطه هندی ها پایان داد

ایران به سلطه هندی‌ها در کبدی جوانان جهان پایان داد.

خبرگزاری البرز؛ دکتر رحیمی شیخ عضو هیئت رئیسه فدراسیون کبدی در همین رابطه گفت: وقتی دو تیم اوگاندا و کنیا از قاره افریقا و دانمارک از اروپا و ۱۲ کشور اسیایی از جمله عراق و ترکمنستان در مسابقات جوانان جهان پیدا کرده اند نشان می‌دهد که هندی‌ها در حاشیه قرار گرفته اند، اما به اعتقاد من نباید ما بخاطر نیامدن آن‌ها مسیر خودمان را عوض کنیم.
عضو هیات رییس فدراسیون کبدی در حاشیه مسابقات کبدی قهرمانی جهان که با حضور ۱۶ تیم در کیش جریان دارد گفت: اینکه هند به مسابقات کبدی جوانان جهان نیامده من فکر می‌کنم که دچار مشکلات داخلی هستند و از طرفی آن‌ها هنوزهم از جاکارتا بدجوری زخم و عصبانی اند، چون ایران به سلطه هندی‌ها بر کبدی جهان پایان داد، ولی حضور ۱۴ تیم از سه قاره مختلف در مسابقات جوانان جهان در ایران اتفاق مبارک است که هندی‌ها در دیپلماسی ورزش کبدی هم کم آورده اند و بعد از این دنیا نگاه ویژه‌ای به کبدی ایران خواهد داشت.

دکتر رحیمی شیخ اضافه کرد: وقتی دو تیم اوگاندا و کنیا از قاره آفریقا و دانمارک از اروپا و ۱۲ کشور آسیایی از جمله عراق و ترکمنستان در مسابقات جوانان جهان حضور پیدا کرده اند نشان می‌دهد که هندی‌ها در حاشیه قرار گرفته اند، اما به اعتقاد من نباید ما بخاطر نیامدن آن‌ها مسیر خودمان را عوض کنیم.

وی گفت: وزارت ورزش و کمیته المپیک باید توجه بیشتری به کبدی داشته باشند تا بتوانیم با جلب حمایت کشور‌های مختلف مقر کنفدراسیون کبدی آسیا را به ایران بیاوریم و این مهم با یک دیپلماسی ملی اتفاق می‌افتد. اکنون که ۱۶کشور به مسابقات کبدی جوانان جهان در کیش آمده اند باید بهترین بهره را ببریم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون کبدی خاطر نشان کرد: مقر کنفدراسیون کبدی آسیا اگر به ایران منتقل شود اولین رشته ای ورزشی خواهد بود که مقر یک کنفدراسیون مهم را به ایران منتقل می‌کنیم. کمیته المپیک باید از فدراسیون کبدی برای این امر مهم حمایت کند. چرا که این کار بعد بین المللی دارد و توجهات زیادی را نیازمند است.