رسول مظفری: قراردادهای ما با یکی از خوشنام ترین های لیگ برتری بود/بازیکنان در طول فصل از جیب هزینه می کردند!
رسول مظفری: قراردادهای ما با یکی از خوشنام ترین های لیگ برتری بود/بازیکنان در طول فصل از جیب هزینه می کردند!

بازیکن سابق تیم دانشگاه آزاد در واکنش به مصاحبه کمال جوانمرد دبیر اداره کل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد درباره جریمه بازیکنان اظهار کرد: در قراردادهای ما چیزی مبنی بر جریمه نوشته نشده بود و رای کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال هم حاکی از همین موضوع است. مدیر قبلی نیز اعلام کرد که این تیم لایق تشویق است، اما حالا جای سوال دارد که چطور برای تیمی که هیچ پولی دریافت نکرده جریمه تعیین می کنند!


• تیم را حفظ کردیم و خوب نتیجه گرفتیم

رسول مظفری بازیکن فصل قبل تیم دانشگاه آزاد در گفت و گو با خبرگزاری البرز ورزشی درباره شرایط سال گذشته این تیم گفت: “اینکه ما پارسال چطور قرارداد بستیم را باید تبدیل به کتاب بکنیم. یک سری از بازیکنها رفته بودند و با آنهایی که سرمربی می خواست قرارداد بنویسد مدیریت قبول نمی کرد. با این حال آقای کوهیان و آقای عامری به هر نحوی که شده تیم را حفظ کردند و ما توانستیم تیم نسبتا خوبی داشته باشیم ولی مدیری نبود که بتوانیم به او دل خوش باشیم. حتی نمی دانستیم باید چقدر قرارداد ببندیم. فقط ما را نگه داشته بودند و می گفتند می خواهیم تیم بدهیم.”

• بازیکنان در طول فصل از جیب هزینه می کردند

مظفری درباره مصاحبه کمال جوانمرد مبنی بر اینکه فدارسیون نباید در خصوص جریمه های دانشگاه آزاد دخالت کند گفت:” به نظر من ایشان چیزی از باشگاه داری و حرفه ای گری نمی داند! اینکه چطور به تیمی که در زمان لیگ هیچ پولی دریافت نکرده و کل طول فصل همه از جیب خودشان هزینه کردند و هیچ حمایتی از طرف باشگاه نبود، جریمه تعلق می گیرد جای سوال دارد! چون اساسا تربیت بدنی دانشگاه آزاد مدیر نداشت و یک مدت کوتاه جناب سجادی آمدند که ایشان هم رفتند با این شرایط مسابقات تمام شد اما حالا جریمه ده درصدی برای بازیکنان و سی درصدی برای کادرفنی در نظر گرفته اند!”

• به نظر کارشناسان ما بهترین نتیجه را کسب کردیم

وی درباره اینکه آیا در قراردادی که بسته بودند مبلغ جریمه مشخص شده بود یا خیر گفت:”به نظر كليه كارشناسان ما بهترين نتيجه را كسب كرديم و مديريت تربیت بدنی در آن زمان و سرپرست موقت تربيت بدني نيز همين نظر را داشتند. اينكه چگونه اكنون كميته فني چنين تشخيصي داده براي ما جاي تعجب دارد. از طرف ديگر ليگ فصل قبل در بهمن ماه ٩٦ به پايان رسيد و آقاي جوانمرد در سال ٩٧ به مديريت تربيت بدني دانشگاه منصوب شدند. شاید اگر می گفتند ما بخشی از پول را به بهانه جریمه نمی دهیم تا هزینه باشگاه و تیمهای امسال کنیم، قابل قبولتر بود ولی جریمه تیم پارسال عدم شناخت و آگاهی مسئولین از ورزش بسکتبال را نشان می دهد.”

• دلمان را به دریا زدیم، شاید به قولشان عمل کنند

رسول مظفری درباره اینکه با توجه به شرایط، بازیکنها چطور بازی های خوبی را به نمایش گذاشتند گفت:” آنقدر به ما پول نداده بودند که بچه ها بی انگیزه و خسته شده بودند. آرون گرامی پور که به ایران آمده بود دیگر تمرین نمی کرد اما بازیکنهای داخلی می دانستند که اگر بازی نکنند سال دیگر نمی توانند قرارداد ببندند.خود من فکر می کردم که باید حتما بازی کنم تا سال بعد هم در لیگ باشم و تا آخر امیدوار بودم که پولمان را بدهند. بازی های پلی آف شروع شد و همچنان از پرداختی ها خبری نبود. حامد سهراب نژاد کاپیتان تیم و فرزاد کوهیان و هادی عامری با ما صحبت کردند. دلمان را به دریا زدیم و گفتیم حالا که تا این مرحله آمده ایم، خوب بازی کنیم و بالا برویم شاید به قولشان عمل کردند.”

• بسکتبال از این اتفاقات ضرر می بیند

بازیکن تیم ملی درباره اینکه اعتراضات باشگاه به کجا کشیده شد گفت:”چندبار به دفتر باشگاه رفتیم. در آنجا از حضور ما تعجب کردند چراکه با وجود ۱۹ تیم این باشگاه فقط بسکتبال بود که برای صحبت کردن به آنجا می رفت. بعد از آن بقیه تیم ها نیز حرفهایشان را به ما می زدند. یک روز من به دفتر باشگاه رفتم. آقای جوانمرد تا من را دیدند پرسیدند کدام رشته هستم و تا جواب دادم بسکتبال، ایشان گفتند بروید که شما ۴۰% جریمه هستید! اصلا من را ندیده و نمی شناختند.چطور یکباره ۴۰% جریمه تعیین کردند؟ از ایشان پرسیدم این مقدار جریمه از کجا؟ گفتند سالهای قبل نیز همین بوده است. اما سالهای قبل دانشگاه آزاد بازیکن خارجی داشت و همه جریمه را قبول کردند. امسال اصلا مدیری نبود. کارشان خیلی غیر حرفه ای بود و اینجوری فقط باعث می شود که بسکتبال ضرر ببیند.”

• جلسه کمیته فنی بدون حضور کادرفنی؟

مظفری در آخر تاکید کرد:”.بازیکنان دانشگاه آزاد با دل و جان و بدون دریافت هیچ پولی تا آخر با اعتقاد و همبستگی زحمت کشیدند و بهترین نتیجه را با نداشته ها کسب کردند. تشخیص كميته فني جای تعجب بسیار دارد! اصلا اين كميته فني چه كساني هستند چطور ممكن است جلسه كميته فني بدون حضور هيچ يك از كادر فني تیم برگزار شده باشد؟ من سه سال در تیم دانشگاه آزاد بازی کرده ام، این باشگاه یکی از خوش حساب ترین تیمهای لیگ و همیشه دارای اعتبار بالایی در لیگ بسکتبال بوده است. اکنون نیز امیدوارم نه بخاطر تیم بسکتبال و نه بخاطر ما بلکه بخاطر اعتبار نام دانشگاه که بالاترین سطح فرهنگ و دانش کشور است و همیشه در ورزش خوشنام بوده این بی عدالتی به پایان برسد.”

  • نویسنده : کیانا شادرو