رضا لطفی: نمی شود با قلدری حق مردم را نداد!/کسی که فدارسیون بسکتبال را قبول ندارد، تیم ندهد!
رضا لطفی: نمی شود با قلدری حق مردم را نداد!/کسی که فدارسیون بسکتبال را قبول ندارد، تیم ندهد!

پس از واکنش مسئولین دانشگاه آزاد به مصاحبه یکی از بازیکنان فصل گذشته این تیم، رضا لطفی که آخرین سال بازیگری اش را در دانشگاه آزاد گذرانده بود، در گفت و گو با خبرگزاری البرز ورزشی گفت: کسی که فکر می کند با بودجه کم و بدون بازیکن خارجی می شود مقام آورد، به هیچ وجه حرفه ای نیست و هیچ چیز از ورزش نمی فهمد.


• اول فصل گفتند مقام مهم نیست

رضا لطفی درباره مصاحبه کمال جوانمرد دبیر اداره کل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد، گفت:کسی که اینگونه صحبت می کند و می گوید فدراسیون هیچ کاره است، چیزی از ورزش و قانون نمی داند. در ضمن مدیر کل آن زمان آقای سجادی بود که گفت تیم نباید جریمه شود. معاون مدیر کل آقای عزیزخانی نیز گفت به این تیم جریمه تعلق نمی گیرد چراکه اول فصل گفتند بودجه نصف می شود، بازیکن خارجی هم نمی گیریم بنابراین مقام مهم نیست. چطور بعد از یک سال کمیته فنی تشکیل می دهند و می گویند باید جریمه بشوند؟

• چه کسی مبلغ جریمه ها را تعیین کرده است؟

لطفی در اعتراض به جریمه شدن بازیکنان و کادر فنی تیم گفت:” روی چه حسابی بازیکنها ۱۰% و کادرفنی ۳۰% جریمه شدند؟ با قلدر بازی نمی شود حق مردم را نداد. در ضمن چه کسی تعهد داده بود که ما مقام می آوریم؟ کجا از قراردادها حق بیمه تامین اجتماعی کم میکنند که از ما کم شد، مگر ما کارمند دانشگاه بودیم یا به ما دفترچه بیمه دادند؟ کسی که فکر می کند با این بودجه کم و بدون بازیکن خارجی می شود مقام آورد به هیچ وجه حرفه ای نیست و هیچ چیز از ورزش نمی فهمد. تازه آنهم بودجه ای که پرداخت نشده و دانشگاه به تعهداتش عمل نکرده است! ”

• خدا به داد تیم های دیگرشان برسد!

بازیکن فصل قبل دانشگاه آزاد در خصوص تشکیل کمیته فنی بدون حضور کادر فنی گفت:”کمیته فنی بدون حضور حتی یک نفر از اعضای کادر فنی چه معنی دارد؟ بیشتر افرادی که کمیته فنی را تشکیل دادند، حتی نمی دانند بسکتبال چند بازیکن دارد! برای دانشگاه که محیط دانش، علم و فرهنگ به حساب می آید، زشت است که مدیر کلش اینگونه صحبت کند. کسی که فدارسیون بسکتبال را قبول ندارد همان بهتر که تیم ندهد. با این مدیریت خدا به داد تیم های دیگرشان برسد. خود این آقایون اگر یک ما حقوق نگیرند بازهم کار می کنند که بعد از یک سال اینطور صحبت می کنند؟


• با دمپایی نشسته بود و حقوقش را با ما قیاس می کرد

لطفی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض خود را به دفتر باشگاه بردید یا خیر گفت:” بله، یک بار من و چند بازیکن دیگر برای صحبت کردن به دفتر یکی از مسئولین رفتیم، بعد از آنکه دو ساعت پشت در معطل شدیم، بالاخره ما را به دفترشان راه دادند و در حالی که ایشان با دمپایی جلوی ما نشسته بود خودش را با ما مقایسه می کرد و حقوقش را با بازیکن ملی قیاس می کرد. این آقا حتی یک بار شورت ورزشی نپوشیده، یک بار بازی بسکتبال را از نزدیک ندیده آنوقت خودش را با ما که همه عمر و جوانی مان را در این راه گذاشته ایم مقایسه می کند.”

• آقایان روی اشتباهشان پافشاری می کنند

رضا لطفی درباره عملکرد سال گذشته دانشگاه آزاد در لیگ برتر خاطرنشان کرد:” همه کارشناسان سال گذشته تیم ما را تحسین کردند. چهار تیم اول هم از لحاظ بودجه قوی تر از ما بودند و هم بازیکنان ملی و بازیکنان خارجی خوبی داشتند. با این وجود ما بهترین بازی ها را انجام دادیم و حتی در پلی آف یک بار هم مقابل مهرام به پیروزی رسیدیم. این آقایان به اشتباه تیم را جریمه کرده اند و حالا روی اشتباهشان پافشاری می کنند.”

• با این مدیریت، دانشگاه اعتبارش را از دست می دهد

رضا لطفی در آخر خاطر نشان کرد:” در ابتدا با تیم شهرداری تبریز قرارداد داشتم اما به دانشگاه آمدم چراکه شش، هفت سال بازیکن این تیم بودم و با اینکه مبلغ قراردادم کمتر از تبریز بود به خاطر خوش حسابی به دانشگاه آزاد آمدم. اما از نظر باشگاه داری آخرین سال بازی من به بدترین سال تبدیل شد. دانشگاه آزاد در این چند سال به خوش حسابی معروف بود اما متاسفانه با این نوع مدیریت اعتبار و نام خوب خود را از دست داده است. ”

  • نویسنده : کیانا شادرو