جوان و کوشا ، پرتلاش و با پشتکار عالی ، بی ادعا ولی جدی و مصمم و البته مشرف به امور ورزش کارگری . فدراسیون ورزش های کارگری از نیمه های سال گذشته که دچار تغییراتی چند باره شد و مدیری بنام جواد رمضی را در راس این فدراسیون گذاشتند تا حدودی راه اصلی خود را پیدا کرد.

جواد رمضی از بطن خانواده ورزش کارگری آمده و با تمام دردها و مشکلات و راهکارهای این فدراسیون اشناست. اساسنامه فدراسیون کارگری را که در سال ۱۳۸۹ تصویب شد رمضی به همراه یکی دو نفر دیگر از کارشناسان ورزش کارگری نوشتند و الان که به ریاست فدراسیون رسیده با چشمانی باز و آگاه به امور توانسته نظم و نظامی خوب را بر فدراسیون حاکم کند.
تعامل خوب او با اداره کل ورزش کارگری که خود رمضی یکسال و اندی سرپرست اداره کل ورزش کارگری بوده یکی از راههای موفقیت اوست ضمن اینکه در تلاش بر استفاده از همه پتانسیل کارگری جهت ارتقای فدراسیون در مسیر کار و تلاش و ایجاد شور و نشاطی است که شخص وزیر کار و معاونین وزارتخانه از فدراسیون انتظار دارند.
در استانه اعزام کاروان ورزش کارگری به ششمین دوره بازیهای جهانی کارگری در تورستای اسپانیا گفت و گویی با جواد رمضی رییس فدراسیون کارگری انجام دادیم که در ادامه می آید:
بحث اعزام تیم‌های کارگری به مسابقات بین المللی زمانی می‌تواند تأثیرگذار باشد که یک راهبرد داشته باشد تا ما را به هدف اصلی برساند.
وی با اشاره به فعالیت ۳۱ هیأت و ۲۷ انجمن ورزشی کارگری در کشور اظهار داشت: پیش از این برای اعزام به مسابقات بین المللی باید از فدراسیون‌های تخصصی مجوز می‌گرفتیم اما از سال ۹۱ و با افتتاح فدراسیون و عضویت در فدراسیون جهانی برنامه‌های ورزش کارگری به صورت تخصصی دنبال می‌شود.
رئیس فدراسیون کارگری ادامه داد: در سال ۹۴ اولین اعزام کاروان ورزشی کارگران به مسابقات جهانی ایتالیا با ۷۰ ورزشکار انجام شد و نمایندگان ایران در هفت رشته حضور داشتند که با کسب ۳۳ مدال در رده نهم قرار گرفتند.
وی ادامه داد: ۲ سال بعد و در خرداد سال ۹۶ دومین کاروان کارگران ایران به مسابقات جهانی لتونی اعزام و این رقابت‌ها با حضور ۳۸ کشور و پنج هزار ورزشکار برگزار شد که ایران در ۱۱ رشته و در قالب ۱۷ تیم در این رقابت‌ها حضور داشت که با کسب ۴۵ مدال در رده نهم قرار گرفت.
رمضی همچنین با اشاره به اینکه مقدمات حضور ایران در ششمین دوره مسابقات جهانی از سال گذشته در قالب برگزاری جلسات کارشناسی آغاز شد، افزود: تلاش کردیم تا فاکتورهای انگیزشی را با استراتژی مناسب به سمت همان هدف اصلی که توسعه و ترویج ورزش کارگری است ببریم. بر همین اساس نفرات اعزامی از میان مسابقات قهرمانی کشور انتخاب شدند.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۷ بیش از ۸۰ رویداد ورزشی را مصوب کردیم که ۹۰ درصد این مسابقات برگزار شد، به گونه‌ای که همه کارگران شانس شرکت در مسابقات را داشتند تا انگیزه حضور آنان در تیم‌های کارگری دوچندان شود. البته تا قبل از این برای حضور تیم های کارگری در قهرمانی کشور ورودیه اخذ می شد که ما با شناختی که داریم این را حذف کردیم و نتیجه اش را در سطح کمی و کیفی مسابقات قهرمانی کارگران سال گذشته و امسال داریم می بینیم.
همچنین حضور بازیکنان حرفه‌ای و ملی پوشان در مسابقات قهرمانی کارگران کشور لغو شد تا ظرفیت برابر برای همه کارگران مهیا شود.
رئیس فدراسیون کارگری ادامه داد: ششمین دوره مسابقات ورزشی کارگران جهان از ۱۱ تا ۱۶ تیر ماه در شهر تورتوسای اسپانیا برگزار می‌شود که کاروان ایران با ۱۳۹ ورزشکار (۶۸ ورزشکار مرد و ۱۹ زن) در ۹ رشته و در قالب ۱۶ تیم اعزام خواهند شد. در این کاروان ۱۱ تیم از مردان و پنج تیم از زنان وجود دارد که تیم جودوی زنان و شنای مردان برای نخستین مرتبه به این مسابقات اعزام خواهند شد.
به گفته وی، تیم زنان در رشته‌های دو و میدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانک و مردان نیز در رشته‌های دو و میدانی، جودو، تنیس وی میز، پتانک در دو تیم، کاراته، والیبال ساحلی در دو تیم، کشتی ساحلی و فرنگی و شنا حضور دارند.
رمضی در پایان با قدردانی از شخص وزیر کار و معاونین وی بخصوص معاون فرهنگی و اجتماعی ، مدیرکل ورزش کارگری و سایر همکاران گفت: واقعا وجود دکتر دادکان به عنوان مشاور محترم وزیر در امور ورزش کارگری یک فرصتی مغتنم برای همه ماست و از زمان حضور دکتر دادکان آرامشی بر مجموعه ورزش کارگری حاکم شده که باید از زحمات وی نهایت قدردانی را داشته باشم و امیدوارم بتوانیم از ظرفیت ها و توانمندی های جناب دادکان نهایت بهره را جهت ارتقای ورزش کارگری ببریم.