رقابت های لیگ ملت های اروپا به پایان رسید و در نهایت پرتغال با برتری یک بر صفر برابر هلند به عنوان قهرمانی اولین دوره این مسابقات دست پیدا کرد.

دیدار نهایی لیگ ملت های اروپا بین پرتغال و هلند برگزار شد و در نهایت این سلسائو بود که با برتری مقابل لاله های نارنجی و در خانه افتخار قهرمانی اولین دوره این رقابتها را از آن خود کرد و کاپیتان کریستیانو رونالدو جام را بالای سر برد تا جامی دیگر را به ویترین افتخارات پربار و درخشان خود اضافه کند.
از رونالدو بعید نیست که به عنوان بهترین گلزن جام انتخاب شود. او ثابت کرده که در هر تورنمنتی حضور داشته مدعی بوده و تا آخرین لحظه برای موفقیت می جنگد و افتخار آفرینی می کند. پسران اوزهبیو به حتم به هم تیمی بودن با چنین اسطوره ای به خود می بالند و خدای خود را شکر می گویند که در دورانی به دنیا آمده اند که رونالدو در آن حضور دارد. برای کریستیانو فرقی نمی کند که در لباس رئال باشد، یوونتوس و یا تیم ملی پرتغال باشد یا … او تا لحظه ی آخر چشم به توپ می دوزد و برای گلزنی تلاش می کند تا خوشحالی معروف خود را جلوی چشم تماشاگران فوتبال انجام دهد. خیلی ها فوتبال را با رونالدو شناختند و هنر دریبلینگ را در ساق های وی حس کردند به هر حال کریستیانو فردی است که همواره مورد تمجید پله اسطوره ی فوتبال برزیل و جهان قرار گرفته است.
شاید جالب باشد بدانید که سرنوشت رونالدو از بازکردن دروازه ی خالی رقم خورد! وی برای تست فوتبال به همراه یکی از دوستان خود به یکی از آکادمی های پرتغال رفته بود و در این امتحان مقرر شد هر فردی که بتواند دروازه ی حریف را باز کند انتخاب شود. در صحنه ای دوست صمیمی رونالدو دروازه بان حریف را دریبل می زند و در حالی که می توانست دروازه ی خالی را باز کند به رونالدو پاس داد تا وی بازیکنی باشد که انتخاب می شود. بعدها رونالدو توسط فرگوسن سرمربی منچستر یونایتد کشف شد و به شیاطین سرخ آمد، توپ طلا کسب کرد و بهترین بازیکن دنیا شد در ادامه با ۹۴ میلیون پوند راهی رئال مادرید اسپانیا شد و در برنابئو چهار توپ طلا به دست آورد. به نظر می رسد رونالدو که یکی از پر درآمدترین فوتبالیست های جهان است قرار نیست به افتخارات خود پایان دهد و در سن ۳۴ سالگی مانند جوانی ۲۰ ساله پا به توپ می شود تا شور و انگیزه اش آموزشی برای جوانانی باشد که وی را الگو قرار داده اند. بدون شک داشتن رونالدو برای هر مربی غنیمت است.

  • نویسنده : طوفان روشن